Людське тіло складається з 206 кісток, включаючи дві вушні кісточки та під’язикову кістку. Це не означає, що середня людина має рівні ребра або що ці кістки мають однакову форму чи розмір. Вам цікаво, скільки ребер в тілі людини?

У нижній частині кожного ребра є суглоб, який прикріплюється до хребця і може рухатися вгору, вниз і з боку в бік.

Скільки ребер в тілі людини?

Грудна клітка складається з окремих кісток, які називаються ребрами, і хряща між ними. Є 12 пар ребер, всього 24, і кожна пара виглядає як маленький бумеранг із загнутою вгору вершиною.

Скільки ребер у людини?

Відповідь: 12 грудних хребців і 24 ребра.

Грудні хребці — це кістки, які утворюють грудну клітку: по 12 з кожного боку хребта (загалом 24). Ребра починаються у верхній частині цих хребців і прикріплюються до них у передній частині грудної клітки.

Деякі люди думають, що мають зайве ребро порівняно з іншими, але це не так. Люди з більше або менше ніж 12 парами ребер просто в порядку.

Єдиний випадок, коли це проблема, коли у вас забагато або недостатньо ребер, щоб ваші органи могли правильно поміститися у вашому тілі.

Якщо це станеться, це може спричинити проблеми з органами, такі як задишка, захворювання легенів і навіть хронічний біль через тиск на орган.

Причини зміни числа ребер

Багато факторів можуть спричинити коливання кількості ребер. У деяких випадках порушення в грудній клітці можуть бути генетичними; людина може народитися з ребром, яке не прикріплюється до грудини.

Ще одна причина варіації — травма ребер.

Ребра тонкі, легко ламаються і травмуються може призвести до їх відділення від прикріплень до грудної кістки. Варіації кількості ребер також можуть виникати як частини порушення розвитку, наприклад синдрому торакальної недостатності або Pectus excavatum.

Варіації кількості ребер виникають, коли грудна клітка змінює положення внаслідок фізичної активності. Грудна клітка не лежить рівно на грудних хребцях, які є кістками, що утворюють задню частину хребта, а натомість злегка вигинається всередину та назовні.

Це дозволяє робити глибокі вдихи та розширювати грудну клітку. Але це також означає, що під час фізичної активності грудна клітка може трохи зміщуватися, що призводить до зміни кількості ребер.

Найпоширенішою причиною зміни кількості ребер є фізичні вправи, зокрема біг. Коли ви бігаєте, і ваше тіло збільшує частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск, ваші м’язи скорочуються та розширюються, щоб підтримувати швидший темп. Це може зіштовхнути ваші ребра з місця, що призведе до нижчого або більшого числа, ніж зазвичай.

Шийне ребро

Шийне ребро є вродженою аномалією. Це неспадковий стан і є одним із лише двох типів ребер (грудне ребро, яке також викликає варіації кількості ребер). Він характеризується одним або кількома додатковими ребрами в шийному відділі (шиї) тіла людини.

Ця аномалія може бути присутнім в будь-якому відділі шийного відділу. Тим не менш, вони зазвичай з’являються на сьомому-дев’ятому хребці в нижній частині шиї у випадках з шийними ребрами. Це означає, що більшість випадків шийних ребер впливають на рівні хребців C7–T1.

Причина цієї аномалії невідома, але є припущення, що деякі фактори можуть викликати її під час внутрішньоутробного розвитку. До них належать:

генетика – Шийні ребра зазвичай зустрічаються в сім’ях з історією вроджених аномалій і можуть передаватися генетично нащадкам.

Статеві гормони Було встановлено, що у жінок удвічі частіше розвиваються шийні ребра, ніж у чоловіків. Це можна пояснити тим фактом, що жінки зазвичай мають більше статевих гормонів під час внутрішньоутробного розвитку, ніж чоловіки.

Трисомія 21 (синдром Дауна)

Синдром Дауна — це генетичний розлад, який викликає у людини додаткову хромосому в клітинах. Ця додаткова хромосома призводить до фізичних і когнітивних характеристик синдрому Дауна.

Це найчастіше викликано трисомією 21, яка виникає, коли три копії хромосоми 21 замість двох.

Трисомія є однією з основних причин відсутності або аномальної кількості ребер. Кількість ребер може варіюватися від 13 або 14 ребер до понад 20 ребер або навіть більше 40 ребер!

Ці варіації були виявлені під час розтинів у Стародавній Греції, де нерідко були випадки, коли поневолені люди були надмірно представлені в похованнях, що вказувало на підвищену захворюваність на синдром Дауна серед населення.

Спондилокостальна дисплазія

Спондилокостальна дисплазія (СДК) — це вроджене захворювання, що характеризується дефектами хребців, ребер і грудини. Причини коливань кількості ребер у пацієнтів із СДК можуть бути пов’язані з різними факторами, включаючи як генетичні, так і екологічні причини.

Найпоширенішою варіацією кількості ребер є спондилокостальна дисплазія (SDC), яка виникає через дефект одного з генів, які контролюють розвиток ребер. Без цього гена хребет і грудна клітка не розвиваються правильно і не можуть підтримувати всі 12 реберних кісток.

Цей стан може призвести до проблем з диханням, деформацій хребта та вад серця.

Спондилокостальна дисплазія вражає лише 1 з кожних 3 мільйонів людей.

Спондилоторакальна дисплазія

Існує кілька причин зміни кількості ребер. Спондило-грудна дисплазія є найпоширенішою причиною зміни кількості ребер, уражаючи приблизно 75% людей із цим синдромом.

При спондило-грудної дисплазії спостерігається аномалія розвитку хребців і ребер; хребці неправильно розташовані, а ребра недорозвинені або відсутні.

Спондило-грудна дисплазія може бути генетичним розладом, коли дитина успадковує його від своїх батьків, але помилка також може спричинити це під час внутрішньоутробного розвитку.

Синдром Гольденгара (окуло-аурікуло-вертебральний спектр)

Найпоширенішою причиною зміни числа ребер є синдром Гольденгара (окуло-аурікуло-вертебральний спектр). Це генетичне захворювання, яке вражає 1 із 30 000 новонароджених.

Синдром викликає недорозвинення кісток обличчя та грудей, а також недорозвинення спинних хребців і ребер. Аномалії ребер можуть викликати багато проблем з легенями, серцем та іншими органами.

Проблеми з нирками і втрата слуху є симптомами цього захворювання. Діти, народжені з Гольденхаром, часто мають ущелину піднебіння та/або вовчу губу. У важких випадках діти можуть народжуватися без носа або частини рота.

Останні думки

Тепер ви знаєте, скільки ребер в тілі людини. На жаль, деякі люди відчувають проблеми або біль у ребрах.

Переломи ребер, пухлини на ребрах або інфекції ребер зазвичай викликають аномалії ребер. Ці умови можуть викликати проблеми з диханням, біль і утруднене дихання.

Лікування цих проблем полягає в хірургічному втручанні, щоб відновити пошкодження. Хірурги видалять будь-яку надлишок кістки або тканини, щоб грудна клітка могла плавно розширюватися та скорочуватися.

Хірург також вставить фіксатор грудної клітки, щоб допомогти у відновленні.

От admin