Екзостози та остеоми — це пухлини, які утворюються в кістках слухового проходу, і вони можуть утворювати вушні грудки.

Шишки за вухом можуть бути викликані різними факторами, як-от проблеми зі шкірою або кістками.

Шишки також можуть бути спричинені збільшенням лімфатичних вузлів, інфекціями та певними видами раку.

Більшість шишок за вухом, навпаки, не викликають занепокоєння і зазвичай зникають без терапії.

Сьогодні ми дізнаємося все про шишки у вусі.

Що таке вушна шишка?

Випинання або ізольована ділянка запалення на вусі називається вушною шишкою. Він може з’явитися в будь-якому місці вуха. Деякі інші терміни для опису шишок включають шишку, вузлик, пухлину та кісти.

Інфекції, набряки, пухлини та травми можуть утворювати шишки. Залежно від джерела вушні шишки можуть бути поодинокими або багатими, м’якими або твердими, неприємними або безболісними. Вони можуть швидко рости або залишатися незмінними.

причини

Горбиста шкіра за вухом може бути викликана різними шкірними захворюваннями та інфекціями.

Нижче наведено три найпоширеніші неракові причини утворення вушних шишок:

  • акне
  • Кісти шкіри
  • Ліпоми

Прищі під вухом

Акне – поширене шкірне захворювання, яке може призвести до появи шишки за вухом.

Шкірне сало забиває пори в прищах. Шкірне сало — це масляниста речовина, що виділяється клітинами волосяного фолікула біля кореня.

Коли шкірне сало контактує з мертвими клітинами шкіри, утворюється комедон.

Якщо в комедон потраплять специфічні мікроби, прищ може інфікуватися та запалитися.

Кісти від прищів — це утворення, утворені запальними прищами, які можуть рости та поширюватися.

Кісти вуха

Кіста може з’явитися в будь-якому іншому місці на поверхні шкіри, навіть за вухом.

Кісти на шкірі являють собою мішечки, які містять рідину. Через них шкіра стає піднятою і куполоподібною. Крім того, вони мають чорну пляму на маківці, яка називається пунктум.

Їм не потрібно сидіти на одному місці, вони можуть тинятися. Будь-яку шишку на шкірі, яка не зміщується з боку в бік, повинен оглянути лікар.

Волосисті кісти шкіри зазвичай зустрічаються на шкірі голови. У цьому типі клітини волоскового кореня утворюють мішкоподібну оболонку.

Також можливі кісти в сальних залозах. Вони розвиваються на залозах, які виділяють жирний матеріал, який підтримує шкіру та волосся зволоженими.

Ліпома

Іншим джерелом шишки за вухом є захворювання, відоме як ліпома. Ліпоми — це ліпідні утворення, які не завдають шкоди здоров’ю. Вони не злоякісні, ростуть повільно і не є заразними.

Вони частіше зустрічаються на інших ділянках тіла, але вони можуть з’явитися будь-де під шкірою, навіть за вухом.

На дотик ліпома гладка. Якщо вони не тиснуть на навколишні нерви, вони зазвичай не чутливі або болючі.

Швидше за все, вони з’являться лише в кількох місцях. Деякі люди мають кілька ліпом одночасно, що рідко.

Ці грудочки, як правило, невеликі, діаметром від горошини до дюйма.

Ліпоми можуть бути видалені пластичними хірургами, але також безпечно уникати лікування. При необхідності ліпому можна видалити.

Ліпоми та кісти — це два види утворень, які виглядають дуже ідентично. Ліпома більш гладка і лежить глибше в шкірі, ніж кіста.

Запалені лімфатичні вузли

Лімфатичні вузли, також звані лімфатичними залозами, присутні по всьому тілу та збільшуються (або чутливі), коли в ураженій області виникає інфекція або запалення.

Ці вузли також можуть збільшуватися в результаті аутоімунних захворювань, прийому ліків або раку голови та шиї, наприклад лімфоми.

Причини збільшення лімфатичних вузлів зазвичай нешкідливі та короткочасні. Зазвичай вони досить крихітні, у середньому лише кілька міліметрів у діаметрі (приблизно п’яту дюйма) і зазвичай зникають від 3 до 30 днів.

Якщо ваші лімфатичні вузли продовжують збільшуватися або зберігаються довше 30 днів, або якщо у вас є додаткові симптоми, такі як втрата ваги або лихоманка, вам слід звернутися до лікаря для обстеження та лікування.

інфекції

Щоб боротися з інвазивними клітинами, організм посилає лейкоцити до пошкодженої ділянки. Це може спричинити набряк і накопичення рідини в ураженій області.

Це викликано середнім отитом (вушними інфекціями).

Соскоподібний відросток — це кістка черепа за вухом. Мастоїдит — це стан, який може бути спричинений бактеріями, що інфікують цю частину черепа.

Інфекція поширюється через повітряні щілини кістки. На соскоподібному відростку можна виявити стільникову структуру. Ці повітряні клітини чутливі до бактеріальної інфекції.

У дітей мастоїдит частіше, ніж у дорослих. Це небезпечна інфекція, яку слід лікувати у лікаря. Ніжне і червоне запалення за вухом може призвести до того, що вухо висувається назовні.

Які ризики пов’язані з вушною шишкою?

Пухлини вуха, пов’язані зі злоякісними новоутвореннями, можуть мати небезпечні для життя наслідки залежно від типу та стадії. Якщо їх не вжити, вушні шишки, спричинені абсцесами або небезпечними інфекціями, можуть поширитися по всьому тілу.

Прийняття схеми лікування основних причин пухлини допоможе вам уникнути таких наслідків, як:

  • Запалення вуха
  • Порушення слуху
  • Раковий ріст
  • Зростання інфекції

Коли варто звернутися до лікаря?

Якщо ви бачите шишку за вухом, ви можете задуматися, чи варто вам звернутися за медичною допомогою. Хоча більшість шишок за вухом нешкідливі, є кілька випадків, коли вам слід проконсультуватися з лікарем.

При появі шишки за вухом необхідно звернутися до лікаря:

  • Поява нізвідки
  • Чи супроводжується іншими ознаками та симптомами?
  • Це незручно чи набридло?

При зверненні до лікаря з приводу шишки за вухом буде проведено нескладне обстеження. Щоб зрозуміти, що утворює шишку, вони зададуть вам запитання про це, зокрема, коли ви це помітили спочатку.

На винос

Можливо, ви не впізнаєте шишку за вухом. Утворення шишок може виникнути по всьому тілу, навіть за вухом. Причина майже завжди є відносно незначною і вирішується сама по собі за мінімального догляду.

Пухлини за вухом можуть розвинутися в рідкісних ситуаціях, що вимагають серйозного догляду. Важливо звернутися до лікаря, якщо ви помітили шишку за вухом або інші ознаки, особливо якщо вони з’явилися раптово. Вони зможуть з’ясувати, що це спричиняє, і які є відповідні варіанти лікування.

От admin