Якщо ваша щелепа клацає кожного разу, коли ви жуєте, говорите або позіхаєте, це може бути спричинено скронево-нижньощелепним суглобом (СНЩС), що називається «вистрибуванням щелепи».

Нижче ми детально дізнаємось про лопання щелепи та його причини.

Що таке Jaw Popping?

Поштовх щелепи – це клацання, коли ви кусаєте щелепу, що може бути болючим. Розширення нижньої щелепи може бути незручним відчуттям, спричиненим дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС).

Суглоби з’єднують череп із щелепою. Кожен суглоб має суглоб, який називається СНЩС. Якщо м’язи навколо суглоба слабкі або одна сторона сильніша за іншу, це може пошкодити суглоб і спричинити відрив щелепи від обличчя.

Якщо ви виявите, що не можете повністю відкритися, у вас з’являється біль у м’язах, головний біль, біль у вухах та/або втома щелепи. При травмі ви можете помітити набряк, оніміння, синці та інші симптоми, окрім плескання в щелепі та болю в скронево-нижньощелепному суглобі. Пошкодження суглоба може призвести до головного болю, болю в щелепах і навіть у вухах.

Що викликає лопання щелепи і як це лікувати?

Якщо у вас проблеми з суглобами та м’язами, у вас може бути скронево-нижньощелепний розлад або СНЩС. Ваша щелепа може бути ще більш болючою, коли ви прокидаєтеся, скрипите зубами, жуєте їжу або позіхаєте.

Здатність клацати або клацати щелепою є проблемою лише в тому випадку, якщо це викликає у вас біль або неприємні симптоми, такі як скутість щелепи. Однак, якщо клацання щелепою не викликає болю або обмежує рухи, вам, як правило, не знадобиться лікування проблем СНЩС.

  • Якщо ви відчуваєте загальні симптоми СНЩС, такі як біль у щелепі, труднощі з відкриванням рота або клацання підборіддям, негайно зверніться до лікаря. Якщо ви скреготите або стискаєте зуби, вам також слід записатися на прийом, оскільки це може спричинити дисфункцію СНЩС. Незалежно від причини вашого клацання щелепою, стоматолог – ваша перша зупинка.
  • Залежно від причини болю в СНЩС хірург може видалити запалену тканину або розгладити диск або іншу ділянку СНЩС. Крім того, для огляду щелепних суглобів і визначення ступеня пошкодження може бути проведено рентген (рентгенівський знімок). Ці зображення показують положення диска, запалення та можливу закупорку щелепи.
  • СНЩС означає, що один або два суглоби не збалансовані. Більшість проблем виникають через проблеми з м’язами щелепи або самими суглобами. В інших випадках це пов’язано з проблемами скронево-нижньощелепного суглоба або суглобів, які з’єднують щелепну кістку з обома сторонами черепа. Це несправність і може бути викликана проблемами з м’язами нижньої щелепи, нервами або скронево-нижньощелепними суглобами, які з’єднують нижню щелепу зі скроневими кістками по обидва боки черепа.
  • Якщо ваша щелепа відкривається без надмірного розтягування під час жування, розмови або відкривання рота, це може бути ознакою більш серйозної проблеми, наприклад, захворювання скронево-нижньощелепного суглоба. Ви можете почути дивні звуки в щелепних суглобах, наприклад, тріск рота, коли ви його відкриваєте, або скрегіт і тертя під час жування. Під час відкривання рота або жування розлади скронево-нижньощелепного суглоба також можуть викликати відчуття клацання або подряпин.
  • Люди з дисфункцією СНЩС зазвичай відчувають біль на одній стороні обличчя, який посилюється під час жування, позіхання або інших рухів щелепою. Дисфункція СНЩС виникає, коли м’язи та зв’язки навколо суглобів щелепи запалюються або подразнюються. Розлади СНЩС, різновид скронево-нижньощелепного розладу або СНЩС, можуть викликати біль у щелепному суглобі та м’язах, які контролюють рухи щелепи. Зламані (або зламані) щелепи, неправильне розташування (або вивих) щелепних суглобів і хлистові травми можуть спричинити СНЩС.
  • Якщо ви любите нічну їжу, це може бути основною причиною клацання та болю в щелепі. Це призводить до втоми, болю та розтягнень, що зрештою сприяє клацанню щелепи. Зламана або вивихнута щелепа, яка виникає під час висмикування щелепного суглоба, може спричинити тріщину щелепи. За даними Національного інституту стоматологічних і черепно-лицевих досліджень (NIDCR), хворобливі клацання або клацання під час відкривання та закривання рота є одним із найсерйозніших симптомів, але у вас також може бути жорстка щелепа, проблеми з відкриванням рота, відчуття, що ваша щелепа блокується.
  • По-друге, клацання або клацання щелепи часто є ознакою серйозної стоматологічної проблеми, наприклад, скронево-нижньощелепного розладу (СНЩС). Клацання або тріскання в щелепі може бути ознакою скронево-нижньощелепного розладу. Клацання є симптомом травми скронево-нижньощелепного суглоба.
  • Втрата хряща означає, що кожен раз, коли щелепа рухається, в орбіті суглоба діє закон поглинання, що викликає відчуття болю. Руйнування хряща СНЩС може ускладнити рух щелепи та викликати відчуття клацання в суглобі. Стрес може призвести до стиснення щелепи, що, у свою чергу, призводить до вивиху щелепи, викликаючи міофасціальний біль, що призводить до розладу СНЩС.
  • GJH може призвести до зміщення/дисбалансу диска скронево-нижньощелепного суглоба, що, у свою чергу, може спричинити розрив скронево-нижньощелепного суглоба та біль. Простіше кажучи, те саме, що викликає ломку в колінах і ліктях, також може вплинути на щелепні суглоби. Однак, коли один або обидва суглоби не працюють належним чином, ви можете відчути клацання в щелепі, яке може бути болючим або без дискомфорту. Якщо ваша щелепа відкривається лише тоді, коли ви розтягуєте рот особливо широко, наприклад під час глибокого позіхання, це може бути просто природним результатом надмірного розтягування ваших суглобів і сполучних тканин.

Заключні слова

Залежно від свого розташування пухлини можуть заважати рухам щелепи, викликаючи клацання або відчуття. Зазвичай вона вражає одну сторону нижньої щелепи, але в деяких людей вона вражає обидві сторони.

Це схоже на зменшення зміщення диска, але зазвичай вказує на те, що нижня щелепа, скронево-нижньощелепний суглоб і зуби погано координуються.

Загалом легкі випадки ураження скронево-нижньощелепного суглоба та висунення щелепи можна вирішити за допомогою консервативного лікування під наглядом спеціаліста з СНЩС.

Ті, у кого клацання щелепи затягується, погіршується, рецидивує, пов’язане з болем чи іншими ознаками, повинні звернутися за медичною допомогою. Розширення щелепи в більшості випадків не викликає занепокоєння, однак тим, хто згодом відчуває біль, рекомендується звернутися до лікаря.

От admin