Якщо у вас проблеми з зубами, можливо, ви відчуваєте дещо розгубленість. Часто важко зрозуміти, що відбувається з нашими зубами, оскільки ми не бачимо їх зсередини. Вам, напевно, цікаво, чому мої зуби на дотик дивні?
Але незважаючи на те, що може бути важко зрозуміти ваші симптоми. Вам цікаво, чому мої зуби на дотик дивні? Є кілька речей, які ви можете зробити, щоб спробувати зрозуміти, що сталося.
Перше, що потрібно зробити, це зрозуміти якщо є якась закономірність вашого зубного болю. Чи тільки в певні дні тижня?
Чи трапляється це навколо певної їжі чи напоїв? Яка пора року це відбувається? Ви отримуєте більше, коли ви перебуваєте в певних місцях?
Чому мої зуби на дотик дивні?
Найпоширенішою причиною того, що ваші зуби виглядають дивно, є наліт або щось, що ви з’їли минулої ночі.
Якщо ви можете згадати будь-які закономірності, це може допомогти звузити причини та надати вам більше інформації про те, що може відбуватися.
Поговоріть зі своїм стоматологом
Ще одна річ, про яку варто поговорити зі своїм стоматологом, це те, що відбувається. іноді чутливість зубів трапляється через те, що пломби недостатньо добре тримаються або виникають проблеми з тим, як їх наклали.
Ваш стоматолог скаже, чи це так, уважно вивчивши ваші матеріали для пломб і процедуру застосування. Вони також порекомендують способи вирішення проблеми, якщо помітять щось не так.
Зуби стають жертвами різних проблем, від карієсу та пожовтіння до пошкодження нервів і чутливості. Але одна з найдивніших стоматологічних проблем – це коли зуби починають відчувати себе нечіткими або грубими.
Тривала стоматологічна робота: Ймовірно, найпоширенішою причиною цієї проблеми є тривала стоматологічна робота, наприклад старі пломби, які можуть призвести до того, що ваші зуби тимчасово потріпаються та загрубіють. Часто це можна виправити, відвідавши свого стоматолога.
Кислі напої: газована вода, енергетичні напої, кава та чай можуть зробити ваші зуби шорсткими та потертими. Рівень рН цих напоїв не сприяє здоров’ю зубної емалі, тому ваші зуби можуть стати щетинистими, а не гладкими.
Продукти, які викликають нечіткість
Кілька продуктів можуть спричинити розмитість зубів. У більшості випадків ви можете запобігти цьому, просто полоскаючи рот рідиною принаймні раз на день.
Інтенсивні барвники, як ті, що містяться в синіх або червоних цукерках, можуть спричинити прилипання їжі до зубів і зробити їх нечіткими. Не завжди можна видалити ці плями лише чищенням.
Продукти, які найімовірніше викликають нечіткість:
- Цукерки та інші липкі солодощі
- Жувальна гумка та м’ятні вироби, виготовлені не з натуральних інгредієнтів
- Цукерки та горіхи (наприклад, фісташки)
- Попкорн в карамелі та інші солодощі в карамелі
Ось що ви можете зробити:
Прополощіть рот ополіскувачем з фтором якомога швидше після вживання будь-якої з цих продуктів. Це допоможе уникнути прилипання їжі до зубів.
Найголовніше, продовжуйте робити це кожного разу, коли ви їсте ці продукти, щоб запобігти їх накопиченню на ваших зубах з часом!
Що таке наліт?
Зубний наліт – це скупчення речовин на зубах. Його часто можна побачити як білу або жовту плівку, і це основна причина карієсу та захворювань ясен.
Зубний наліт утворюється, коли вживається їжа, що містить вуглеводи, наприклад цукор; бактерії у вашому роті перетравлюють цю їжу та виробляють кислоти як побічний продукт цього процесу.
Потім ваша слина нейтралізує ці кислоти, допомагаючи запобігти руйнуванню зубів.
Однак, якщо ви не чистите зуби регулярно, наліт може затвердіти в зубний камінь, який може проникнути в емаль ваших зубів і зруйнувати їх структуру.
Зубний наліт також може спричинити захворювання ясен, особливо якщо його накопичення не видаляти чищенням зубів.
Захворювання ясен викликає запалення ясен, що з часом може призвести до опущення ясен, розхитування зубів і навіть інфекції щелепної кістки.
Що робить наліт?
У ротовій порожнині зубний наліт — це липкий, білий ріст бактерій, що призводить до неприємного запаху з рота, карієсу та пародонтозу.
Зубний наліт прилипає до зубів завдяки комбінації хімічних реакцій між бактеріями та зубною емаллю та фізичного зчеплення між нальотом і матеріалом зуба.
Оскільки зубний наліт накопичується на ваших зубах, він може тверднути, що ускладнює його видалення навіть при регулярному чищенні.
Цей затверділий наліт називається зубним каменем або зубним каменем. Якщо його не лікувати, зубний камінь може спричинити більш серйозні проблеми, такі як захворювання ясен або карієс.
Як боротися з нальотом?
Зубний наліт — це шар липкого матеріалу, який з часом накопичується на ваших зубах. Сам по собі він не шкідливий, але якщо з цим нічого не робити, це може призвести до карієсу та захворювань ясен. Отже, як боротися з нальотом?
По-перше, вам потрібно визначити, чи є у вас наліт на зубах. Якщо ваш стоматолог каже вам, що у вас зубний наліт, пора діяти! Перше, що вам потрібно зробити, це записатися на прийом до місцевого стоматолога.
Ваш стоматолог може розповісти вам більше про те, яке лікування вам підійде, а також поради чи хитрощі, які він отримав від попередніх пацієнтів. Тоді, як тільки ви будете в кабінеті стоматолога, вони, швидше за все, очистять весь наліт.
Для цього вони можуть використовувати кілька різних матеріалів і методів: щітку для води, зубну щітку (іноді приєднану до машини), зубну нитку, зубну пасту та рідину для полоскання рота, а також інші інструменти залежно від ситуації.
Якщо жоден із цих методів вам не підійде, ваш стоматолог може запропонувати щось під назвою «зняття масштабу та стругання кореня».
У цій процедурі використовується інструмент для видалення накопичення зубного нальоту перед використанням маленької круглої щітки або зубного скалера у поєднанні зі спеціальною пастою, яка допомагає видалити плями та полірує зуби.
Заключні думки
Гігієна зубів важлива для вашого загального здоров’я. Рот — це ворота до решти тіла, і коли він у поганому стані, це може призвести до проблем зі здоров’ям у всьому тілі.
Головне значення гігієни зубів – це профілактика. Краще попередити проблеми, ніж вирішувати їх після того, як вони виникли.
Щоденне чищення щіткою та зубною ниткою може запобігти карієсу та захворюванням ясен, які є найпоширенішими проблемами ротової порожнини, з якими можна впоратися. Окрім запобігання проблемам ротової порожнини, належна гігієна зубів допомагає запобігти системним проблемам зі здоров’ям.
Захворювання ясен може збільшити ризик розвитку діабету та серцевих захворювань. Довгострокові наслідки відсутності чищення зубів включають втрату зубів, неприємний запах з рота та некротичний періодонтит — бактеріальну інфекцію, яка руйнує тканини навколо зубів, спричиняючи їх випадання.