Поширеною причиною розтріскування кісток є потік повітря. Коли суглоб рухається, утворюється газ, що призводить до «хлопання» або «тріску».
Хоча це дуже поширена причина, є також багато інших причин.
Причини, чому так сильно тріскаються кістки
Витікання газу
Потріскування кісточок пальців пов’язане переважно з бульбашками стисненого повітря. Синовіальна рідина, яка містить кисень, азот і вуглекислий газ, працює як мастило для ваших суглобів. Ці газові бульбашки швидко викидаються, коли ми тріскаємо кісточками пальців, створюючи потужний гул.
Здатність рухатися
Хрускіт у суглобах може вражати людей будь-якого віку, і він може з’являтися та зникати залежно від вашого положення сидіння та відпочинку, а також вашої загальної діяльності.
Різка зміна положення суглоба може призвести до напруження заповнених рідиною згустків у суглобах, що призведе до тріску або високих звуків розбивання.
Пересічена місцевість
Коли ваш хрящ зношується, ваші суглоби можуть ставати гучнішими. Коли краї суглобів зношуються, вони грубіють і видають звуки, коли торкаються один одного. Це ще один цілком природний елемент процесу старіння.
Повторний рух
Розтріскування кісток може вплинути навіть на найздоровіших людей. Одним із пояснень може бути регулярне виконання вправ у спортзалі. Це ознака того, що ваші м’язи напружені та труться одна об одну, викликаючи тертя навколо кістки.
Спробуйте помірну розтяжку до і після тренування, якщо під час тренування у вас багато нешкідливих тріщин і тріщин.
Чи шкідливо ламати суглоби?
Хоча хрускіт кістяками пальців або іншими суглобами не вважається «тривожним», це може дратувати оточуючих, якщо ви робите це постійно. Якщо ви зламаєте кістку занадто міцно, наприклад у спині, ви ризикуєте здавити нерв або поранити м’яз.
Згідно з коротким дослідженням 2011 року, проведеним у Вашингтоні, округ Колумбія, якщо ви робите це самостійно або доручаєте мануальному терапевту скручувати кістку, процедура тріскання може дати вам відчутне полегшення від напруги.
Наступне дослідження 2011 року розвінчало поширену думку про те, що хрускіт кісточок пальців викликає артрит у ваших руках. Згідно з дослідженнями, розтріскування кісточок пальців не послаблює хрящ і навряд чи спричинить остеоартрит.
Чи правда, що тріск кісток є ознакою артриту?
Багато людей вважають, що люди, у яких часто ламаються суглоби, більш схильні до артриту. Чудова новина полягає в тому, що стара брехня про те, що тріскання суглобів пальців спричиняє артрит, абсолютно не відповідає дійсності. Поки розрив не супроводжується дискомфортом або запаленням, це абсолютно нешкідливо, і вам не варто хвилюватися.
Рекомендується звернутися за медичною допомогою, якщо ви відчули посилення звуків у суглобах у певних областях, які не зменшуються при розтягуванні або не турбують.
Перестаньте ламати суглоби, дотримуючись цих порад
обізнаність
Обізнаність — гарне місце для початку, якщо ви не хочете лопати кісточки (або будь-яку іншу кістку). Зберігайте записи про те, коли ви тріскаєте кісточками пальців, шиєю чи спиною, а також про причини цього.
Підвищуйте свій рівень активності
Більше рухатися — простий засіб. Якщо ви проводите багато часу сидячи або стоячи в одній і тій самій позі, ваші суглоби можуть стати жорсткими, і вам, можливо, доведеться зламати їх, щоб полегшити скутість. Багато рухайтеся протягом перерв. Якщо ви сидите за столом весь день, вставайте принаймні кожні півгодини.
Розтягування з обережністю
М’яке розтягування — це ще один спосіб змастити суглоби шляхом переміщення синовіальної рідини. Усі ваші суглоби отримають користь як від активного, так і від пасивного розтягування.
Розмотування
Спробуйте дихальні вправи, медитацію або м’яч для стресу чи іграшку, що крутиться, якщо зниження стресу є фактором, що тріщить у ваших суглобах.
Вправа
Прагніть до 150 хвилин активності щотижня. Вибирайте заняття, які відповідають вашому віку та способу життя. Домашні справи, садівництво або короткі прогулянки – усе це можна включити у вашу фітнес-програму.
Коли слід звертатися за медичною допомогою?
Важливо звернутися до лікаря, якщо розтріскування кістки супроводжується болем, набряком або втратою рухливості. Це може бути ознакою розриву хряща, розриву зв’язки або сухожилля або стиснення нерва в спині. У рідкісних випадках це може бути ознакою остеоартриту або ревматоїдного артриту.
Для найкращого потенційного результату бажано якомога швидше виявити та лікувати основне захворювання.
Що таке ранкова скутість?
Ранкова скутість є ознакою багатьох видів артриту, включаючи остеоартрит (ОА), який є найпоширенішим типом. Це також ознака запального артриту, наприклад:
Ревматоїдний артрит (РА) — це хронічне запальне захворювання, яке вражає суглоби (РА)
Псоріатичний артрит — це тип артриту, який виникає, коли шкіра стає (ПСА)
Анкілозуючий спондиліт (АС) — це дегенеративне захворювання суглобів, яке вражає хребет (АС)
Ранкова скутість є поширеним побічним ефектом старіння та ОА. З віком хрящ, який захищає ваші суглоби, висихає. Крім того, ваші суглоби виробляють менше мастила синовіальної рідини, викликаючи скутість і біль.
Оскільки після кількох годин бездіяльності ваші суглоби твердіють, як желатин, це зазвичай називають «ранковим гелем».
Запалення — це те, що викликає ранкову скутість у людей, які страждають на РА, ПСА або АС.
Анкілозуючий спондиліт, який здебільшого вражає хребет, стегна та коліна, має найпоширеніший симптом болю та скутості. Ригідність нижньої частини спини та шиї дуже поширена у людей з АС.
Тривалі періоди відпочинку, такі як 8 годин сну на добу, погіршують скутість у пацієнтів з АС, так само як і при РА та ОА. Однак гарячий душ або невеликі фізичні вправи допоможуть полегшити неприємні відчуття.
На винос
Тріск або клацання в суглобі є поширеним явищем, яке зазвичай не є ознакою хвороби. Якщо ви не відчуваєте болю чи опуклості, це не повинно викликати занепокоєння. Тоді вам слід звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причину симптомів.
Фізичні механізми, що викликають тріщини кісток, є предметом дискусій.
Якщо ви хочете зупинити розтріскування кісток, варто розглянути кілька варіантів. Ортопеди рекомендують більше рухатися і рухати синовіальну рідину.