Відчуття стягнутості або повноти в животі може бути з різних причин. Ви можете відчувати судоми, харчове отруєння, біль у м’язах, вагітність тощо.

Багато захворювань можуть одночасно викликати напруга в животі і біль у спині, від запору до пологів. Біль у шлунку також може бути пов’язаний з проблемами, з якими можуть зіткнутися люди з певними захворюваннями, такими як серповидно-клітинна анемія або діабет.

Що саме таке герметичність шлунка?

Напружений живіт – це відчуття, що м’язи живота напружені протягом тривалого часу. Це може виглядати як здуття живота, і тому зазвичай супроводжується додатковими ознаками, такими як біль.

Відчуття напруги в м’язах живота зазвичай супроводжується іншими симптомами і може бути викликано різними причинами.

Причини здавленості шлунка

Харчове отруєння, шлункові віруси, синдром подразненого кишечника та переїдання можуть спричинити стиснення в шлунку, тиск і біль у спині.

Серйозні проблеми, такі як перфорація кишечника, кишкова непрохідність та інфекції, такі як апендицит, також можуть спричинити порушення черевної порожнини, напругу в животі, що перешкоджає руху болючих ділянок, і біль у спині.

Залежно від причини біль у животі може відчуватися як тупий, гострий, спазмовий біль або раптове колюче відчуття. Коли люди скаржаться на «біль у животі», вони іноді описують біль, який поширюється по всій області живота і може не бути безпосередньо пов’язаним з органом, відомим як шлунок.

Інфекції сечового міхура і Блот

Спазми та біль у спині, а також відчуття скутості у верхній частині живота можуть бути спричинені інфекцією сечового міхура.

Найпоширенішою причиною болю в животі та здуття живота є надлишок кишкових газів. Якщо після їжі здувається, це може бути проблемою травлення. Стрес, харчові звички та фактори способу життя можуть спричинити відчуття повного та напруженого живота.

Умови, які впливають на травлення та гормони, також можуть спричинити це відчуття, і залежно від причини це також може спричинити здуття живота. Залежно від причини здуття живота може супроводжуватися дискомфортом, бурчанням або бурчанням у животі, нудотою або метеоризмом (метеоризмом і/або відрижкою).

Здуття триватиме до тих пір, поки їжа в переповненому шлунку не перетравиться або гази, накопичені в організмі, не вийдуть. Проблеми з травленням і гормональні коливання можуть викликати періодичні набряки.

Здуття – це стан, при якому живіт відчувається повним і напруженим, як правило, через гази. Здуття — це метеоризм у животі, який може зробити ваш живіт більшим, ніж зазвичай. Незважаючи на те, що ваш живіт може виглядати більшим, ніж зазвичай, і ваш одяг облягає вашу талію, здуття живота не спричинене надлишком жиру на животі.

Якщо здуття живота викликане неправильним харчуванням або надмірним вживанням алкоголю, ви можете уникнути цього, змінивши свій спосіб життя. Ви можете уникнути здуття живота, уникаючи продуктів або харчових звичок, які його викликають.

Здорова їжа з високим вмістом клітковини може допомогти вам відчути ситість (вона буде корисною, якщо ви хочете схуднути), але якщо ви не звикли її їсти, вона також може викликати гази та здуття живота.

Стрес

Стрес часто є тимчасовим, але він також може бути симптомом основного захворювання. Однак у хронічних або легких випадках може спостерігатися легке ущільнення навколо шлунка без фактичного запалення.

Відчуття напруги зазвичай пов’язане з болем у верхній частині живота. Якщо ви відчуваєте відчуття в животі, яке більше, ніж метелики, але не зовсім болюче, у вас може бути так званий тугий живіт.

Однак, якщо живіт людини постійно або без видимої причини здається повним і напруженим, це може свідчити про основне захворювання. Здуття – це в першу чергу відчуття стягнутості, тиску або повноти в животі.

пухлини

Злоякісні пухлини, що розвиваються в органах черевної порожнини, можуть викликати відчуття напруги в животі, якщо вони досить великі. Виразка шлунка може бути надзвичайно болючою та викликати сильний біль у центрі живота.

харчування

Деякі продукти також частіше викликають здуття живота після їжі. Якщо вони їдять багато їжі, це дасть їм відчуття ситості. Що стосується здуття живота, жіночі гормони заслуговують на особливу згадку, оскільки вони впливають на здуття живота багатьма способами — рідина, гази, підтримка травлення — і навіть ваша чутливість до цих речовин.

Хвороби

Інфекції репродуктивної системи, такі як запальні захворювання органів малого тазу (ЗЗОМТ) або інші захворювання, що передаються статевим шляхом, також можуть викликати біль у животі у дівчат. Крім цих симптомів, запор може мати інші неприємні побічні ефекти, включаючи здуття живота та біль.

Неліковані ЗПСШ можуть спричинити такі проблеми, як безпліддя та хронічний біль у животі чи тазовому відділі. Хоча нетравлення може бути викликане іншими захворюваннями травної системи, такими як панкреатит або целіакія, більшість випадків можна лікувати за допомогою зміни способу життя та прийому ліків.

Запор

Запор може сприяти болю в животі та здуття живота. Запалення жовчного міхура або жовчні камені зазвичай викликають сильний біль у верхній частині шлунка (крайній правий кут).

Біль у животі, що поступово посилюється, може бути ознакою кількох станів, але незалежно від причини ці симптоми означають, що вам слід негайно звернутися до лікаря або поговорити з ним. Намагайтеся не надто панікувати, проте деякі стани, які викликають біль у животі, вимагають негайної медичної допомоги, але найпоширеніші тригери можна вирішити, не виходячи з дому.

Якщо причина здуття більш конкретна, наприклад непереносимість їжі або захворювання, вам може знадобитися допомога в діагностиці, лікуванні та профілактиці. Мітла для товстої кишки може бути важливою частиною вашого підходу до вирішення проблем зі здоров’ям товстої кишки. Це також може допомогти вам розглянути будь-які інші симптоми, які ви відчуваєте, наприклад здуття живота та блювоту, або визначити загальні місця болю.

IBS — Синдром подразненого кишечника є ще одним дуже поширеним захворюванням, яке може спричинити відчуття повноти або набряку. Помірний або важкий асцит може викликати симптоми переповненості шлунка та скорочення. Кислотний рефлюкс – це поширене захворювання, яке викликає хворобливе відчуття печіння в задній частині горла.

Цьому часто можна запобігти за допомогою таких заходів, як зміна харчових звичок або прийом ліків для запобігання або полегшення газоутворення. Здуття – це здуття (випинання) живота, яке часто супроводжується неприємним відчуттям повноти або стягнутості. Іноді збільшення ваги також пов’язане із затримкою води, що може викликати здуття через рідину в шлунку та інших місцях.

Заключні думки

Як ми пояснювали раніше, існує багато причин, чому людина може відчувати стиснення в животі. Це часто пов’язано з травними або гормональними проблемами.

Підтягнутий живіт рідко є приводом для тривоги. Якщо симптоми тривають більше кількох днів або є інтенсивними, може знадобитися медичне втручання.

От admin