Вас коли-небудь будив посеред ночі ваш партнер або сусід по кімнаті, тому що ви бурмотіли дурниці під час сну? Здебільшого ви навіть не усвідомлюєте, що розмовляли уві сні. Розмова уві сні може бути смішною і незручною. Підраховано, що 2 з 3 людей розмовляють уві сні в якийсь момент свого життя.

Розмова уві сні зазвичай нешкідлива, але іноді може бути ознакою більш серйозного розладу. До поширених тригерів розмов під час сну належать алкоголь, психічні розлади, стрес, недосипання, нічні страхи, ліки, хвороби тощо.

У цьому посібнику ми розповімо вам, чому люди розмовляють уві сні, що викликає розмови уві сні та як можна припинити розмови уві сні.

Що таке Sleep Talking?

Розмова уві сні (також відома як сомнілоквій) — це поширений тип парасомнії, який виникає, коли людина спить. Це досить поширене явище, яке не викликає занепокоєння, і досить часто зустрічається у дітей і підлітків, ніж у дорослих.

Хоча розмова уві сні нешкідлива, тих, хто її чує, вона може дратувати або образити. Сплячі зазвичай розмовляють самі з собою, але іноді вони продовжують розмову з іншими. Вони можуть шепотіти або кричати.

Зазвичай люди не розмовляють більше 30 секунд, і сплячий навіть не усвідомлює, що вони говорять, і не згадає про це наступного дня.

Хто має досвід Sleep Talk?

Близько 50 відсотків дітей і 5 відсотків дорослих відчувають розмову уві сні. Дослідження показали, що майже 66 відсотків людей колись говорили уві сні. Більшість людей говорять уві сні, коли вони недосипають або перебувають у стані стресу.

У більшості випадків сплячі говорять більше, ніж говорять усе речення. Коли ви чуєте, як ваш партнер або сусід по кімнаті говорить тарабарщину, швидше за все, вони перебувають на третій або четвертій стадії сну.

Однак, якщо вони говорять повними реченнями, вони, швидше за все, перебувають на першій або другій стадії сну.

Для більшості людей розмова уві сні триває лише кілька секунд, але деякі люди можуть говорити цілу ніч. Іноді сонник шепоче, а іноді може кричати.

Кому загрожує розмова уві сні?

Розмова уві сні може виникнути у кожного. Хоча це частіше зустрічається у дітей, ніж у дорослих. Хлопчики та дівчатка однаково схильні розмовляти під час сну.

Як правило, це успадковується від батьків. Якщо хтось із їхніх батьків розмовляв уві сні в дитинстві, діти, швидше за все, демонструватимуть таку ж поведінку.

Розмова уві сні часто викликана:

  • Алкоголь
  • Розлади психічного здоров’я, такі як депресія та тривога
  • Стрес
  • Позбавлення сну
  • хвороба

Які загальні симптоми розмов уві сні?

Людина, яка говорить уві сні, навіть не усвідомлює, що вона говорила уві сні. Зазвичай ваш сплячий партнер розбудить вас, якщо почує, як ви кричите під час сну. Основними симптомами порушення сну є словесне вираз або шум.

Тривалість і тяжкість розладу відрізняються від людини до людини. У легких випадках людина розмовляє уві сні лише раз на тиждень. При середньому ступені людина розмовляє про сон не частіше двох разів на тиждень. У важких епізодах людина майже щоночі спить і розмовляє.

Це короткочасний розлад, і зазвичай його можна виправити за допомогою невеликих змін у способі життя. Але у деяких людей це може тривати довше і навіть стати хронічним.

Розлад для деяких людей також може включати нічні страхи або кошмари, лунатизм, апное уві сні, судоми та сплутаність свідомості.

Що викликає розмову уві сні?

Вчені досі не впевнені, що викликає розмову уві сні. Зазвичай він виникає сам по собі і не завдає ніякої шкоди. Однак у деяких важких випадках це може бути наслідком розладу сну, наприклад:

Розлад поведінки швидкого сну

REM – це фаза сну, на яку припадає від 20 до 25% загального часу сну, і це найактивніший час для мозку. Під час цього етапу наше тіло відпочиває, що заважає нам виконувати свої мрії.

Але люди з розладом поведінки швидкого сну відтворюють свої мрії та розмовляють під час сну. Вони також можуть бути агресивними і навіть почати ходити уві сні.

Нічні жахи

Нічний терор, також відомий як терор сну, — це розлад під назвою парасомнія, при якому людина виглядає наляканою та кричить, кричить, б’ється ногами або б’ється під час сну. Зазвичай важко розбудити людину, яка відчуває нічний жах. Людина з нічним терором зазвичай не пам’ятає, що вона кричала, кричала чи била ногами уві сні минулої ночі.

Нічний розлад харчування, пов’язаний зі сном

Людина з нічним розладом харчування, пов’язаним зі сном, їсть під час сну. Вони можуть приготувати цілу їжу, перебуваючи в повній непритомності. Вони навіть могли вести цілу розмову, несвідомо їдячи.

ліки

Існують певні призначені препарати, одним із потенційних побічних ефектів яких може бути сонливість. Вам потрібно перевірити призначені вам ліки, якщо вони є причиною ваших розмов уві сні. Якщо це так, вам може знадобитися попросити свого лікаря відповідним чином відкоригувати ваші ліки.

Емоційний стрес

Ті, хто переживає емоційний стрес, частіше розмовляють уві сні. Це може бути тому, що мозок має проблеми з відключенням, або це може бути тому, що підсвідомість працює понаднормово, щоб знайти рішення для проблеми, з якою ви зараз маєте справу.

Наркотики та алкоголь

Деякі препарати можуть впливати на ваш режим сну, і вони можуть бути причиною того, що ви розмовляєте під час сну. Як і наркотики, алкоголь також може змусити вас говорити уві сні.

Як перестати говорити уві сні?

Оскільки причини розмови уві сні невідомі, немає відомих способів її зупинити. Якщо розмови уві сні викликані іншими розладами, лікування цього розладу може допомогти вам припинити розмовляти уві сні.

Однак є деякі покращення або зміни способу життя, які ви можете зробити, щоб запобігти розмовам уві сні:

  • Намагайтеся спати по сім-вісім годин.
  • Дотримуйтеся того ж режиму сну.
  • Уникайте алкоголю або кофеїну перед сном
  • За 30 хвилин до сну спробуйте відпочити в тиші та спокої
  • Тренуйтеся щодня
  • Не використовуйте будь-які електронні гаджети перед сном
  • Керуйте рівнем стресу

Коли звернутися до лікаря?

Зазвичай розмова уві сні не завдає жодної шкоди, але якщо ви починаєте говорити уві сні частіше, і ваш партнер стає занепокоєним, вам, можливо, доведеться записатися на прийом до лікаря.

Якщо ваші розмови уві сні також включають крики, биття, удари ногами, можливо, вам потрібно негайно звернутися до лікаря. Ваш лікар може дати вам краще бачення того, як лікувати ваш розлад сну.

От admin