Коні та люди йдуть далеко в минуле; до винайдення двигунів люди використовували коня для перевезення як вантажів, так і людей по суші.
Коні використовувалися в середні віки і за роки до цього для воєн і далеких подорожей, оскільки вони сильні і швидкі.
Коней досі часто тримають як домашніх тварин, і вони справді комфортні тварини, щоб їздити верхи або бути поруч.
Деякі види спорту, наприклад поло, вимагають використання коня, тому важливо знати, як доглядати за цими величними створіннями і що вони їдять.
Чи їдять коні м’ясо?
Коні за своєю природою травоїдні тварини, і їх травна система призначена для споживання рослин. Були випадки, коли коні їли м’ясо чи інші продукти тваринного походження, але це ненормально.
Це через нестачу їжі, погане харчування або іноді через цікавість. Якщо кінь їсть м’ясо, він може його перетравити і отримати з нього деякі поживні речовини. Є такі місця, як Ісландія, де коней годують солоним оселедцем, коли не вистачає трави.
Що їдять коні?
Природно, що коні пасуться, і вони будуть виходити на поле, пастися на свіжій траві. У них травна система з чотирьох шлунків, призначена для перетравлення та отримання всіх необхідних поживних речовин із їжі.
Якщо кінь міститься на задньому дворі або в сараї, ви повинні переконатися, що ви добре харчуєтесь. Це включає в себе дієту, яка в основному складається з корму або трави.
Ви можете годувати їх сіном, якщо воно доступне, оскільки воно діє так само добре, як і свіжа трава. Вони можуть їсти всі види сіно, в тому числі вівсяне, бермудське, тимофіївкове, садовеі люцерна.
Ви також можете погодувати коней трохи зерна, щоб додати до раціону. Такі концентрати, як ячмінь, кукурудза та овес, є фаворитами для коней, і ви можете використовувати їх, щоб доповнити звичайний раціон.
Коні п’ють багато води щодня, оскільки вони великі і споживають багато. У середньому здоровий кінь випиває від 5 до 10 літрів води щодня.
Як і люди, коні люблять ласощі, і ви можете давати їм ласощі, які їм корисні. Вони можуть мати яблука, морква, вишні, фініки, селера, кокоси, салат, лимони, манго, солодка картопля, кабачки, мандарини, арахіс, тощо
Коли погода дуже спекотна, коні потребуватимуть більше води, щоб випивати до 20 галонів води на день. Найкраще подбати про те, щоб біля коня завжди була вода, щоб пити стільки, скільки їй потрібно.
Скільки потрібно годувати свого коня?
Знати, що їсть кінь, — це половина вирішення проблеми догляду за конем; друга половина — це знати правильну кількість їжі, яку потрібно давати своєму коню.
Якщо ви даєте коню занадто багато або занадто мало їжі, це вплине на його здоров’я. В середньому ви повинні згодовувати коню 2,2% від її маси тіла на день.
Це означає, що коней годують залежно від їхнього розміру, а не віку. Для клітковини з довгим стеблом переконайтеся, що кінь отримує 1,5-2% від маси свого тіла.
У середньому це становить від 1 кг до 6 кг на день, щоб зберегти здоров’я дорослого коня. Різні продукти матимуть різну щільність; таким чином, візуальний розмір буде відрізнятися. Було б корисно, якби у вас були деякі візуальні посилання, які допоможуть вам запам’ятати.
Для початківців ви можете використовувати ваги для зважування корму, особливо багаточастинкового, екструдованого, шматкового текстурованого та гранульованого корму, щоб отримати оцінку кожного для подальшого використання. Щоб бути в безпеці, ви завжди повинні зважувати корм перед тим, як давати його своєму коню.
Давайте коню корм, який відповідає її стану організму. У деяких особливих випадках вам може знадобитися отримати рекомендації ветеринара, щоб забезпечити найкращий догляд за конем.
Денний раціон не можна давати коні відразу. Їх слід розділити на 2 або 3 сеанси годування, щоб отримати максимальну користь.
Кінь не повинна з’їдати більше 0,5% від своєї ваги за один присід. Занадто багато поживних речовин отруїть коня, тому ви повинні бути обережними, коли справа доходить до додавання добавки до раціону коня.
Переконайтеся, що ваші корми відповідають мінімальним потребам коня в мінералах і вітамінах, доповнивши програму харчування збалансованим раціоном. Це дозволить коню залишатися сильним, коли він розвивається з молодого віку.
Правила годівлі та догляду за конем
Правильний тип і корм допоможуть вашій коні дотримуватися деяких вказівок, щоб підкреслити здоров’я коня. Ось кілька правил, яких потрібно дотримуватися, годуючи коня, щоб бути здоровим і сильним.
1. Очистіть корито або відра, якими ви годуєте коня
Для очищення посуду можна використовувати мочалку або губку. Потріть посуд і промийте його водою, щоб видалити весь бруд.
Важливо очистити відра для годування перед використанням, оскільки їжа може зіпсуватися у відрі, що призведе до того, що нова їжа закисне.
Коні, які вибагливі в їжі, залишать цю їжу, що через деякий час буде помітно на їхній статурі.
Очищення відер також запобігає перехресному зараженню від інших коней, якщо вони хворі або використовують якісь добавки чи ліки, які можуть вплинути на здорових коней.
2. Годуйте потроху, але часто
У коней маленькі шлунки; таким чином, вони є крапельними живильниками. Їм потрібно постійно їсти грубу їжу, щоб полегшити травлення. Не можна залишати коня без їжі довше кількох годин.
Тримати коня в полі було б хорошим вибором, таким чином, він може їсти з будь-якою частотою та кількістю, яка підходить для коня.
Сіна та трави важливо згодовувати якомога більше, оскільки вони є джерелом клітковини та допомагають травленню.
Переконайтеся, що ви годуєте троянди щодня в один і той же час. Коні звичні і люблять, щоб усе було зроблено одночасно.
3. Годуйте коня відповідно до роботи та розміру
Якщо кінь виконує важку роботу, ви повинні переконатися, що ви годуєте її деякими субстратами. Це дасть йому енергію, яку він не може отримати з трави чи сіна, особливо взимку, коли в траві знижується цукор.
У міру того, як робота зменшується, так само повинні бути субстрати, які даються коню. Зменшення роботи означає, що вони спалюють менше калорій; тому їм потрібно брати менше, ніж працьовитих працівників. Вага коня також повинна враховуватися при нормуванні їжі.
4. Зберігайте продукти правильно
Для початку потрібно отримати якісний корм і зерно або добавки. Допомогло б, якщо б у вас було сіно з солодким запахом, яке легко відділяється і в ньому немає отруйних рослин.
Сіно також не повинно містити пилу чи піску, оскільки це вплине на годівлю та травлення ваших коней.
Зерно завжди слід зберігати в сухому та прохолодному місці. Переконайтеся, що до нього не потрапили шкідники чи забруднення, щоб уберегти коней від шкоди.
5. Ніколи не годуйте безпосередньо перед або після роботи або фізичних вправ
Дайте коню принаймні 1-годинну перерву, перш ніж давати йому їжу після тренування. Коли кінь біжить, більшість крові рухається до ніг і м’язів, відповідальних за біг.
Це означає, що навколо шлунка є обмежена кількість крові. Якщо дати йому час застоятися, це дозволить крові повернутися в шлунок; таким чином травлення та засвоєння поживних речовин буде більш ефективним.
6. Міняйте корм поступово
Якщо ви хочете змінити корм, робіть це поступово. Щодня вводьте невелику кількість нової їжі, поступово збільшуючи її.
Це дозволить шлунку коня звикнути і краще сприймати нову їжу. Зміни мають бути поступовими і тривати принаймні кілька тижнів до повної зміни.
У їжі є бактерії, а шлунок коня дуже чутливий до бактерій. Раптова зміна їжі вплине на коня та може викликати серйозні проблеми з травленням.
7. Щодня годуйте коня соковитим кормом
Фрукти та овочі корисні для коня, оскільки вони містять багато вітамінів і мінералів. Вони зроблять коня здоровішим, і вони мають додаткову перевагу, коли мова заходить про зв’язок.
Коли ви годуєте коня цими ласощами, ви будете проводити з ним більше часу, що чудово налагодить зв’язок. Зв’язок із конем зробить ваші прогулянки більш спокійними та лікувальними.
Висновок
Коні є природними травоїдними тваринами, і вони не їдять м’ясо в звичайних ситуаціях. Однак деякі сценарії, коли коні їли м’ясо через дефіцит мінералів або з цікавості.
Деякі годують солоним оселедцем при нестачі їжі. Щоб мати здорову коня, її необхідно годувати регулярно і якісними кормами.
Переконайтесь, що їжу дають невеликими кількостями, але через короткі проміжки часу. Забезпечте багато грубих кормів, оскільки вони життєво важливі для перетравлення всієї іншої їжі.