Вагітні жінки часто відчувають різні відчуття в животі. Деякі вагітні жінки мають твердий живіт, схожий на камінь, тоді як інші відчувають м’який, м’який живіт. Це нормально і зазвичай є результатом підвищення рівня рідини або гормонів.
У деяких випадках вагітна жінка може відчувати, ніби щось росте в животі. Це може бути результатом дії гормонів, які змушують м’язи живота розслаблятися. Як наслідок, у жінок часто виникають гази або біль у верхній частині живота.
Важливо звернутися до лікаря, якщо у вас виникли будь-які з цих симптомів під час вагітності. Він чи вона зможе визначити, чи потрібна якась медична допомога.
Зігнуті м’язи (напружені м’язи)
Під час вагітності для багатьох жінок нормально відчувати скутість м’язів і спазми в животі та ногах. Цей дискомфорт може бути спричинений підвищенням рівня прогестерону та естрогену, а також розслабленням певних м’язів і сухожиль у тілі під час вагітності.
Існує кілька способів зменшити цей дискомфорт, зокрема:
Тренування – Спробуйте займатися аеробними вправами щонайменше 30 хвилин у більшість днів тижня.
Розтягування – Розтяжка може допомогти розслабити м’язи та зменшити біль і судоми. Вам слід уникати розтягування, якщо у вас є грижа, вагітні двійнею або в анамнезі була операція на матці, тазу чи черевній порожнині.
Масаж – М’який масаж допоможе розслабити напружені м’язи та зняти біль.
Візуалізація – Техніки релаксації, такі як медитація усвідомленості, можуть допомогти зняти м’язову напругу, а також знизити рівень стресу.
Що означає тверде місце в моєму животі?
Під час вашого першого триместру
У першому триместрі вагітності жінки часто відчувають твердість в животі. Це тому, що матка розширюється, щоб вмістити зростаючий плід. Окрім твердої плями в животі, жінки також можуть відчувати легкі судоми або легкі кров’янисті виділення під час розвитку плоду.
Під час вашого другого триместру
Затвердіння на животі під час другого триместру може означати кілька речей. Вагітні жінки часто відчувають тверді плями в животі, але зазвичай вони доброякісні. Це може бути щось таке просте, як гази або запор. Твердість у животі також може бути ознакою гестаційного діабету, який може потребувати додаткового спостереження.
Інші причини болю в животі під час вагітності включають інфекції сечовивідних шляхів, апендицит, запори, камені в нирках, жовчні камені та кісти яєчників. Це також може бути пов’язано з навантаженням матки на м’язи живота. Це можна полегшити, якщо лягти на бік або перевернутися на спину.
Однак, якщо затвердіння спричинене незвичайним новоутворенням, його слід негайно перевірити у лікаря. Якщо ви відчуваєте біль у животі протягом другого триместру і, здається, він не зникає, вам слід звернутися до свого лікаря або акушерки для обстеження.
Під час вашого третього триместру
Під час третього триместру зазвичай відчувається тверда пляма на животі. У вас може виникнути відчуття, що незабаром почнуться пологи, а біль у животі є ознакою скорочень.
Однак не всі болі в животі є скороченнями. Однією з можливих причин затвердіння на животі є те, що частина тіла дитини стирчить. У третьому триместрі вагітна жінка зазвичай відчуває частини тіла дитини поза маткою.
Що робити, якщо мій живіт випирає набік?
Сила тяжіння є одним із основних факторів, які впливають на вигляд живота під час вагітності. Ви можете помітити, що ваш живіт випинається більше в одну сторону, ніж в іншу через те, як сила тяжіння тягне ваше тіло. Чим більше ви наберете ваги, тим більше він буде тягнути ваш живіт і робити його більш помітним з одного боку.
Це також може бути тому, що ваша дитина займає певне положення. Ви можете відчувати, що одна сторона вашого живота більше виступає, коли ви проходите різні стадії вагітності.
Це може статися з кількох причин, але найчастіше це пов’язано з тим, що ваша дитина може спуститися в родові шляхи або зайняти менш зручне для неї положення, ще в утробі матері. Найчастіше це відбувається в кінці вагітності, коли настає час пологів.
Чому мій живіт іноді твердий, а іноді м’який?
Вагітні жінки часто помічають, що їхні животи то тверді, то м’які. Різниця в твердості або м’якості пов’язана зі зміною гормонів у вашому тілі.
Гормони відповідають за розподіл жиру в організмі. Коли ви вагітні, у вашій системі виділяється гормон прогестерон, який збільшує ваш живіт і може також спричинити його м’якість.
Як я можу сказати, де дитина?
Просто дивлячись на УЗД, неможливо визначити, де знаходиться дитина. Лікар зможе визначити положення дитини на основі вимірювань, зроблених під час УЗД. Однак можна визначити, куди дивиться дитина. Якщо лікар бачить обличчя дитини, він зможе визначити, на праву чи ліву сторону дитина дивиться на маму. Якщо лікар бачить одну руку, то він знатиме, що дитина повернута обличчям до матері.
ЗНО
Зовнішні огляди — найкращий спосіб дізнатися положення дитини. Це робиться обережним натисканням на живіт і рухами рук. Вас попросять встати, розставивши ноги, потім нахилитися вперед і покласти руки на рівну поверхню, наприклад стіл або стіну.
Однією рукою вас попросять злегка натиснути на живіт, поки ви не відчуєте, як дитина ворушиться. У цей момент ви можете відчути або почути серцебиття дитини. Далі лікар буде рухати рукою, щоб побачити, наскільки високо в матці вона може відчути голівку дитини. Це вказує їй, чи він опущеною головою (найчастіше), лівим боком догори, правим боком догори чи сідниці (внизу вперед).
Заключні думки
Ви повинні стежити за здоровим харчуванням і залишатися зволоженим. Уникайте алкоголю, кофеїну та тютюну, наскільки це можливо. Також важливо підтримувати здорову вагу, оскільки це допоможе підвищити шанси на успішні пологи та знизити ризик ускладнень під час вагітності.
Ви також повинні приймати пренатальні вітаміни та уникати контакту з усіма, хто має активну застуду чи грип. Якщо ви захворіли під час вагітності, найкраще проконсультуватися з акушером перед тим, як піти на роботу чи в школу, щоб вони могли швидко визначити, що не так, і за потреби вжити відповідних заходів.