Гикавка виникає, коли відбувається раптове скорочення діафрагми. Це пояснюється тим, що діафрагма виштовхує повітря з легенів, а інший спазм змушує її всмоктувати повітря назад. Гікавку може спричинити кілька причин: надто швидкий прийом їжі, ковтання повітря, вживання газованих напоїв, а іноді й те, що хтось інший гикає.
Існує багато теорій про те, чому діти починають гикати в утробі матері. Одна з теорій полягає в тому, що коли дитина ковтає амніотичну рідину, вона ковтає занадто багато за один раз, а потім стискає діафрагму, щоб повернути те, що вона проковтнула.
Інша теорія полягає в тому, що коли дитина рухається в утробі матері, її голосові зв’язки швидко стискаються і розтискаються, що викликає гикавку.
Гикавка у грудничка вважається нормою. Зазвичай вони зникають самі по собі протягом кількох днів або іноді кількох тижнів після народження.
Якщо гикавка продовжується після народження, це може бути спричинено такими проблемами, як гастроезофагеальна рефлюксна хвороба або функціональним шлунково-кишковим розладом. Інфекція також може викликати гикавку в легенях, проблеми з диханням або проблеми з серцем.
Як я можу зрозуміти, що моя дитина гикає?
Якщо ви помітили, що живіт вашої дитини швидко піднімається і опускається, ніби він намагається перевести подих, це ознака гикавки.
Ви також можете почути клацання з горла дитини, коли вона гикає. Немовлята з сильною гикавкою також будуть хвилюватися і плакати сильніше, ніж зазвичай.
Що таке гикавка плода?
Гикавка плода — це мимовільні скорочення м’язів діафрагми, які контролюють легені. Гикавку часто можна побачити на УЗД, коли дитина розвивається в третьому триместрі вагітності. Причиною гикавки плода є ковтання навколоплідних вод, що містять вуглеводи та білки з раціону матері.
Більшість гикавок нешкідливі та зникають самі по собі. Однак через сильну гикавку дитині буде важко отримувати необхідні йому поживні речовини та кисень.
У рідкісних випадках гикавка плода може бути ознакою гіпоксії, низького рівня кисню в крові дитини. Якщо під час ультразвукового обстеження у жінки лікар виявить у дитини гикавку плода, їй можуть бути призначені спеціальні вказівки або додаткові аналізи для контролю за здоров’ям дитини.
Що відчуває гикавка плода?
Гикавка плода відчувається як звичайна гикавка. Діафрагма дитини стискається і штовхає вгору легені та шлунок, змушуючи дитину на мить зробити глибокий вдих, а потім швидко розслабитися. Це трапляється приблизно раз на десять хвилин і досить часто.
Що робити з гикавкою плода?
Не потрібно нічого робити з гикавкою дитини. Вони нормальні і пройдуть самі. Немає жодного реального способу запобігти їм.
Вважається, що вони можуть бути викликані ковтанням дитиною навколоплідних вод. Оскільки дитина не може відригнути, повітря потрапляє в легені та викликає гикавку.
Деякі майбутні мами хвилюються, що їх дитина має проблеми з диханням або ковтанням через гикавку плода, але це неправда. Вони не можуть пити амніотичну рідину, тому їм не потрібно правильно дихати або їсти, щоб отримати те, що їм потрібно з амніотичної рідини.
Гикавка плода також є чудовим часом, щоб нагадати собі, що кожна вагітність різна. Те, що дитина вашого найкращого друга ніколи не гикала, не означає, що у вашої не буде. І те, що малюк вашого сусіда почав гикати на 35 тижні, не означає, що ваш також буде!
Гикавка плода: як часто це нормально?
Гикавка плода є поширеним явищем і трапляється приблизно на 24-му тижні вагітності. Гикавка також може виникати у немовлят, але зазвичай вона починається лише у віці шести місяців. Гикавка плоду не повинна вас турбувати або хвилювати, але вона може бути ознакою того, що ваша дитина здорова і добре розвивається.
Що викликає гикавку плода?
Лікарі не впевнені, що викликає гикавку плода, але вони знають, що ні вам, ні вашій дитині нема про що турбуватися. Гикавка вашої дитини, ймовірно, викликана рухом діафрагми, яка є м’язом, який допомагає дихати.
Деякі вагітні жінки відчувають стан, званий «гіпнічними ривками», або мимовільні спазми м’язів під час сну. Те ж саме стосується внутрішньоутробних дітей, і це може бути причиною гикавки плода.
Які симптоми гикавки плода?
Багато вагітні жінки навіть не помічають, що у малюка гикавка ще в утробі матері, тому що вона не доставляє ніякого дискомфорту. Одним із симптомів, який ви можете помітити, є короткі періоди прискореного дихання (схоже на прискорене серцебиття).
Раптове скорочення вашої матки триває всього кілька секунд і не викликає болю. Це можна прийняти за скорочення Брекстона-Хікса (тренувальні скорочення), оскільки може здатися, що ваша дитина штовхає ваш живіт.
Це може статися кілька разів за один сеанс або лише один або два рази протягом дня. Будьте впевнені, що це не є ознакою передчасних пологів і не повинно викликати у вас занепокоєння.
Також нормально, що ці скорочення стають сильнішими, коли ви наближаєтеся до пологів, тому, якщо ви помічаєте, що вони відбуваються частіше і стають більш болісними, ніж раніше, можливо, настав час звернутися до лікаря для призначення.
Коли починається гикавка плода?
Гикавка плода зазвичай починається приблизно на 20 тижні вагітності (друга половина вагітності), але може виникнути як на 12 тижні вагітності, так і на 36 тижні вагітності (останні кілька тижнів перед пологами).
Вони припиняться незабаром після народження, коли дитина отримує кисень безпосередньо із зовнішніх джерел, а не через плаценту. Більшість плодів демонструють кілька епізодів внутрішньоутробної гикавки під час підготовки до пологів, зазвичай приблизно на 36-37 тижні вагітності; однак більшість немовлят не демонструватимуть їх протягом усього внутрішньоутробного періоду через брак місця.
Іноді у здорового плоду може спостерігатися епізод, який триває кілька днів. Це може бути тому, що вони заплуталися в пуповині і не можуть достатньо вільно рухатися всередині матки, щоб знову влаштуватися комфортно, щоб зробити глибокий вдих на мить, доки їх не розродять за допомогою кесаревого розтину. Однак це рідкісне явище.
Коли звертатися до лікаря щодо гикавки плода?
Хоча гикавка плода, безумовно, не викликає занепокоєння, вам слід зателефонувати своєму лікарю, якщо вони часті або здаються незвичними. Якщо вони виникають частіше ніж один раз на 10 хвилин або тривають більше 30 хвилин, це може означати дистрес плода. Також телефонуйте, якщо ви помітили, що ваша дитина вередує або має проблеми з диханням.
Висновок
Оскільки гикавка плода дуже поширена, багато лікарів навіть не прийдуть до неї. Вони, швидше за все, скажуть вам почекати і зателефонують знову, якщо дитина гикатиме далі.