Всі ми знаємо, що наша кров має червоний колір. Але як сині наші вени? Що може бути причиною?
Через те, що світло діє на ваші очі, а також через те, як світло реагує на наші тіла та шкіру, вени здаються блакитними.
Давайте сьогодні розглянемо цю тему докладніше.
Чому вени сині?
Світло має проходити крізь шкіру, щоб підкреслити вени, тому вони виглядають синіми. Оскільки червоне та синє світло мають різну довжину хвилі, вони досягають різного ступеня.
Оскільки червоний колір має більшу довжину хвилі, він може проникати глибше під шкіру та поглинатися гемоглобіном.
Хоча синій має коротшу довжину хвилі, ніж червоний, він не проникає так глибоко під шкіру. У двох словах, синє світло має коротшу довжину хвилі, яка досягає вашого ока.
Роль вен в організмі людини
- Найдрібніші і найпоширеніші кровоносні судини — капіляри. Вони з’єднують кровоносні судини (артерії), які несуть кров від серця, до кровоносних судин (венозних), які несуть кров назад до серця.
- Капіляри — це дрібні тонкостінні кровоносні судини, які з’єднують дрібні артерії та венули; обмін поживними речовинами і відходами між кров’ю і тканинами організму здійснюється через капіляри. Вени також називають «ємнісними судинами», тому що більша частина крові (60%) міститься у венах.
- У системі кровообігу насичена киснем кров перекачується з лівого шлуночка через артерії до м’язів і органів тіла, де її поживні речовини та гази обмінюються в капілярах.
- Через мережу артерій, вен і капілярів кров переносить вуглекислий газ до легень (для видиху) і збирає кисень. Кров, що тече через систему кровообігу, переносить поживні речовини, кисень і воду до клітин по всьому тілу.
- Артерії та дрібні артерії транспортують збагачену киснем кров і поживні речовини від серця до органів і тканин, тоді як малі вени та вени транспортують бідну киснем кров назад до серця.
- Артерії забезпечують організм насиченою киснем кров’ю, за винятком легеневих артерій серця; вони несуть дезоксигеновану кров до легенів і артерій пуповини, які несуть деоксигеновану кров від плоду до плаценти.
- Кров знову починає свій шлях по тілу. Кровоносні судини бувають різних форм і розмірів залежно від їх функції в організмі. Збагачена киснем кров перекачується від серця через м’язові артерії.
- Оскільки венули та вени об’єднуються для транспортування крові до серця через більші вени, вени називають збіжними або сполучними судинами. Вени також називають ємнісними судинами, оскільки вони містять 60% об’єму крові в організмі.
- Коли кров потрапляє в ці глибокі вени, коли ці великі м’язи скорочуються, кров перекачується до серця, дозволяючи крові проходити через кровоносну систему. У здоровому стані як поверхневі, так і глибокі вени містять функціональний односпрямований клапан, який дозволяє крові текти вгору до серця, але не дає їй текти вниз. Вони отримують кров від артерій через дрібні артерії та капіляри.
- Малі вени розгалужуються на більші вени і зрештою несуть кров до найбільшої вени тіла, порожнистої вени. Малі вени несуть кров через вени, які повертають її до серця через нижню порожнисту вену.
- Оскільки стінки вен тонші й менш жорсткі, ніж артерії, вени можуть утримувати більше крові. Більш густа кров означає, що люди піддаються більшому ризику утворення тромбів у венах і артеріях, але венам також доводиться працювати набагато більше, щоб перекачувати концентровану (щільнішу) кров по всьому тілу. Це, у свою чергу, чинить додатковий тиск на внутрішні вени та пов’язані з ними клапани, що значно ускладнює перекачування достатньої кількості крові проти сили тяжіння та повернення до серця.
- Вени — тонкостінні кровоносні судини з односторонніми клапанами, які переносять кров від тканин і органів до серця. За будовою і функціями кровоносні судини поділяють на артерії, капіляри та вени. Це крихітні кровоносні судини між артеріями та венами, які несуть насичену киснем кров до тіла.
- Системні вени несуть кров від тканин організму до правого передсердя серця. У легеневому колі легеневі вени несуть кров від легенів до лівого передсердя серця. Легеневі вени несуть насичену киснем кров до лівої частини серця.
Різниця між зеленими та синіми жилками
Колір ваших вен в основному пов’язаний з підтоном вашої шкіри. Вени на верхньому шарі шкіри з теплим відтінком будуть здаватися зеленими або синіми. Якщо ваша шкіра має холодні відтінки, ваші вени будуть здаватися блакитними.
Підтон шкіри — це колір під поверхнею шкіри, який відображає основний колір шкіри. При аналізі зелених і синіх вен теплі відтінки вказують на зелені вени, тоді як холодні відтінки вказують на сині вени.
Коли слід проконсультуватися з лікарем
Якщо ваші сині вени випинаються або доставляють будь-який дискомфорт, зверніться до лікаря. Деякі симптоми венозної недостатності включають наступне. Коли вени на ногах не дозволяють крові циркулювати назад до серця, це називається венозною недостатністю.
Розширені вени, запалення та зміна кольору ніг внаслідок скупчення крові в ногах – все це типові симптоми венозної недостатності. Це викликає подразнення шкіри, яке може проявлятися такими симптомами:
- свербіж
- Виразки, які ще не зажили
- Почервоніння
- Сухість
- Рідина, яка капає
- Блискучі та тверді ділянки
- Ще одним можливим ускладненням венозної недостатності є виразки, які, якщо їх не лікувати, можуть обернутися чимось вкрай неприємним.
Ще одна проблема – варикозне розширення вен. Найбільш очевидною ознакою варикозного розширення вен є сині або фіолетові вузлуваті вени під поверхнею шкіри.
Люди з варикозним розширенням вен більш схильні до утворення тромбів. У деяких випадках важке варикозне розширення вен може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям, наприклад утворення тромбів. У варикозних венах може утворюватися тромб, що призводить до стану, який називається тромбозом поверхневих вен або поверхневим тромбофлебітом.
Заключні слова
За допомогою цієї статті ви зрозуміли, чому наші вени стають синіми. А також відмінність між зеленими і синіми жилками. За станом здоров’я вени рідко потребують лікування, але якщо є набряк, біль і біль у нозі або якщо є значний дискомфорт, це можна вилікувати.