Однією з найпоширеніших причин для видалення мигдалин є лікування рецидивуючого запалення горла.

Мигдалини є однією з перших точок контакту з усім, що потрапляє через рот, тому вони більш схильні до впливу вірусів і бактерій, ніж інші частини тіла. Це означає, що їм легше заразитися і запалитися.

Для людей з рецидивуючими інфекціями видалення мигдалин може допомогти запобігти виникненню цих інфекцій. Однак важливо зазначити, що це не усуває всіх ризиків інфікування. Натомість це знижує ризик приблизно на 50%.

Що таке мигдалини?

Мигдалики — це дві круглі м’ясисті тканини, які звисають у горлі та допомагають захистити від інфекції. Вони розташовані в задній частині горла з обох боків і є частиною лімфатичної системи.

Мигдалини часто інфіковані бактеріями та вірусами, і вони фільтрують повітря, яке ми вдихаємо через ніс і рот.

Мигдалини є частиною лімфатичної системи, яка являє собою мережу судин, вузлів та інших тканин по всьому тілу, які виробляють лімфоцити (білі кров’яні клітини).

Ці клітини допомагають боротися з інфекцією, коли виявляють бактерії або віруси. Коли ми хворіємо, мигдалини можуть запалюватися і набрякати. Коли це трапляється, мигдалини стають більшими і можуть ускладнити ковтання. Вони також можуть викликати біль у горлі.

Які симптоми каменів на мигдалинах?

Камені на мигдаликах — це невеликі, білі або жовтуваті конкременти, які утворюються в ущелинах мигдалин. Насправді це не камені, а викликані бактеріями, залишками їжі та мертвими лейкоцитами, які знаходяться в щілинах ваших мигдалин.

Камені в мигдалинах можуть бути маленькими, як піщинка, або великими, як горошина. Вони можуть бути твердими або м’якими і можуть мати неприємний запах. Цей запах спричинений сполуками сірки, що виробляються певними типами бактерій, які живуть у тріщинах ваших мигдалин. Ці мікроорганізми виходять, коли ви хворі на інфекцію дихальних шляхів.

Бактерії живляться слизом і сміттям у вашому горлі, який потім твердне в дрібні частинки, які збираються одна на одній, утворюючи камені в мигдалинах. Деякі люди з каменями в мигдалинах ніколи їх не помічають, оскільки вони не викликають жодних проблем чи симптомів.

Що таке тонзилектомія?

Тонзилектомія — це хірургічне видалення мигдалин. Мигдалини — це два утворення лімфатичної тканини, розташовані в задній частині ротової порожнини з обох боків горла. Вони є частиною імунної системи і захищають ваш організм від інфекції. Хірург може порекомендувати тонзилектомію, якщо він підозрює наявність хронічного тонзиліту або рецидиву стрептококової ангіни, або якщо у вас був хронічний випадок стрептококової ангіни, і антибіотики не допомогли.

Підготовка до тонзилектомії

Тонзилектомія — це хірургічна процедура, яка виконується для видалення мигдалин. Ця операція буває двох видів. Перший вид операції називається частковою тонзилектомією. При частковій тонзилектомії видаляються лише мигдалини, в результаті чого в горлі пацієнта залишаються залишки лімфатичної тканини.

Другий тип операції називається тотальною тонзилектомією. Тотальна тонзилектомія видаляє всю тканину, включаючи слизову оболонку піднебіння та носоглоткові мигдалики, у результаті чого у пацієнта не залишається залишків тканини в горлі.

Біль після операції залежатиме від того, скільки тканини було видалено, але він може бути легким або сильним. Важливо дотримуватися вказівок лікаря щодо того, коли їсти, пити та приймати знеболюючі. Також важливо тримати ротову порожнину в чистоті після операції, щоб не занести інфекцію в рот або горло.

Багато залежить від того, що рекомендує вам лікар, коли ставить вам діагноз. Якщо вони рекомендують часткову або повну тонзилектомію, то це залежатиме від того, що вони рекомендують для вас.

Якщо вони рекомендують повну тонзилектомію, то це так само, як і будь-яка інша операція, і вам потрібно підготуватися до неї, дотримуючись медичних інструкцій і використовуючи хороші здорові звички, щоб підготувати своє тіло до неї. Вам потрібно буде піклуватися про себе під час відновлення після операції, дотримуючись медичних інструкцій, вживаючи поживну їжу та приймаючи ліки за призначенням лікаря.

Говорячи про тонзилектомію

Тонзилектомія — це операція з видалення мигдалин, які є округлими скупченнями тканин у задній частині горла. Мигдалини є частиною лімфатичної системи, яка допомагає захистити від інфекції. Тонзилектомія є одним із варіантів лікування хронічного тонзиліту, захворювання, яке викликає біль у горлі, лихоманку та набряк шиї.

Якщо у вас є діти, які наближаються до підліткового віку, саме час почати говорити на цю тему. Розмова повинна включати огляд того, чого дитина повинна очікувати під час операції та відновлення, а також як доглядати за собою після операції.

Перш за все варто поговорити про те, що буде, якщо вашій дитині видалять мигдалини. По-перше, вони матимуть анестезію, щоб вони не відчували болю під час операції. Вони також матимуть багато рідини, щоб вони могли залишатися зволоженими під час операції та після неї, поки вони відновляться після анестезії.

Після операції може виникнути певний дискомфорт у горлі чи шиї, але він має зникнути через день або два за допомогою безрецептурних ліків на випадок, якщо він триватиме довше. Поговоріть зі своїм лікарем про варіанти лікування болю вашої дитини перед операцією, щоб ви знали, що вам знадобиться, коли ви повернетеся з ним додому з лікарні.

Наступне – як ваша дитина може доглядати за собою після операції. Їм може взагалі не хотітися їсти протягом кількох днів, але вони повинні пити багато рідини, щоб залишатися зволоженими та здоровими під час загоєння після операції. Якщо ваша дитина їсть щось тверде, найкраще, щоб це була м’яка їжа, наприклад суп або морозиво.

Крім того, переконайтеся, що ваша дитина не займається будь-якими контактними видами спорту принаймні чотири тижні після тонзилектомії, оскільки її горло все ще буде хворіти, і вона може знову отримати травму, якщо її вдарять по області шиї.

Нарешті, обов’язково поясніть, де ще вони можуть відчувати дискомфорт після тонзилектомії. Найпоширенішим місцем є горло, де колись була видалена тканина, але інші місця, де біль може проявлятися, включають слуховий прохід, пазухи, щелепний суглоб (скронево-нижньощелепний суглоб) і області навколо очей.

Важливо зазначити, що ці симптоми зазвичай зникають самі по собі протягом двох тижнів, але якщо вони не зникають, негайно зверніться до лікаря

Заключні думки

Тонзилектомія часто проводиться, щоб допомогти пацієнтам, які страждають на хронічний тонзиліт. Тонзиліт — це запалення піднебінних мигдалин, зазвичай викликане бактеріальною або вірусною інфекцією. Захворювання може бути дуже болючим і викликати труднощі з ковтанням, біль у горлі, лихоманку, набряк шиї, головний біль і втому. Це також може призвести до вушних інфекцій через витік рідини із запалених мигдалин. Якщо тонзиліт не лікувати, він може тривати тижнями або місяцями.

От admin