Якщо у вас з’явилися горбки на задній частині язика, дуже ймовірно, що ви страждаєте від інфекції або алергії. Це відбувається тому, що горбки виникають через накопичення слини в залозах на задній частині язика.

Горбки на мові називаються сосочками. Це маленькі виступи з поверхні вашого язика. Вони відрізняються за розміром і формою залежно від віку людини, дієти та розташування на язиці.

Симптоми попрілостей на спинці язика

Є ряд симптомів, які можуть вказувати на найбільш вірогідну причину горбків на задній частині язика.

Деякі симптоми включають:

  • Червоні підняті горбки на задній частині язика
  • Ніжність в ураженій області
  • Відчуття печіння в роті
  • Біла скоринка навколо горбків

Причини появи горбків на задній частині язика

Транзиторний лінгвальний папіліт

Транзиторний лінгвальний папіліт, або «волохатий язик», є відносно поширеним захворюванням, яке викликає появу крихітних горбків на задній частині язика. Розмір цих маленьких рожевих горбків зазвичай менше 1 міліметра і складається з крихітних кровоносних судин.

Причина цього стану невідома, але його можуть спровокувати прийом ліків, зміна дієти або навіть стрес. Іноді транзиторний лінгвальний папіліт можна сплутати з іншими проблемами зі здоров’ям порожнини рота, такими як афти.

Стрес

Стрес є поширеною причиною появи горбків на задній частині язика. Вони не тільки непривабливі, але й можуть бути незручними. Стрес зазвичай спричинений недосипанням або особистими проблемами.

Ви також можете отримати їх через зневоднення або захворювання ясен. Стрес, викликаний будь-яким із цих станів, може призвести до появи горбків на задній частині язика, які є непривабливими та болючими.

Шлунково-кишковий розлад

Існує ряд причин шлунково-кишкового розладу з широким спектром симптомів. До них відносяться нудота, діарея і блювота. Тоді як найпоширенішим симптомом є біль у животі. Розлад шлунково-кишкового тракту також часто супроводжується горбками на спинці язика, які можуть бути спричинені гастропарезом або проблемами з ендоскопією.

Гормональні коливання

Одним із побічних ефектів гормональних змін під час вагітності є відчуття нерівності на спинці язика. Це пов’язано з тим, що під час вагітності відбувається зміщення кровотоку з рота в матку, що дає вам підвищену смакову чутливість.

Також вважається, що гормональні коливання також можуть спричинити у жінок втрату апетиту та нудоту під час менструального циклу.

Афти

Афти виникають через травму ротової порожнини, наприклад, прикушування внутрішньої сторони щоки, надто сильне чищення зубів із брекетами або виконання стоматологічних робіт. Вони також можуть виникнути в результаті збою імунної системи або як побічний ефект від деяких ліків, наприклад, для лікування акне.

Молочниця ротової порожнини

Молочниця ротової порожнини – це інфекція ротової порожнини, спричинена дріжджоподібним грибком під назвою Candida. Його також називають дріжджовою інфекцією порожнини рота. Молочниця ротової порожнини вражає язик і особливо його задню частину. На задній частині язика є маленькі, круглі, білі або жовтуваті горбки, які зазвичай ростуть групами.

Інфекції можуть бути викликані будь-яким із цих факторів:

  • Погана гігієна порожнини рота, що призводить до накопичення бактерій на мові та яснах
  • Чищення зубів зубною пастою, що містить цукор або штучні підсолоджувачі
  • Прийом антибіотиків або інших ліків протягом тривалого часу

Герпес

Герпес викликається вірусом герпесу, який передається при контакті з інфікованою людиною. Вірус потрапляє у ваше тіло через розрив шкіри або через рот. Симптомами герпесу можуть бути відчуття поколювання в ураженій області, рідка прозора рідина, що витікає з виразки, і червона горбка на задній частині язика.

Лейкоплакія

Лейкоплакія – це поширене захворювання, яке зазвичай з’являється на спинці язика. Зазвичай він проявляється у вигляді білих плям, шорстких на дотик.

Його також можна описати як область, де на поверхні язика є горбки або виразки. Цей медичний стан часто спричинений різними видами подразників, такими як тютюн, алкоголь, побічні ефекти ліків або харчова алергія.

Плоскоклітинна папілома

Плоскоклітинна папілома — це рідкісна форма раку, яка може вражати задню частину язика. Горбки на задній частині язика зазвичай білого або сірого кольору, але іноді можуть бути рожевими або коричневими. Шишки зазвичай не болять, і в роті немає болю.

Однак, якщо його не лікувати, це може призвести до труднощів з ковтанням, розмовою та інших проблем.

Рак порожнини рота

Рак ротової порожнини є найпоширенішим типом раку, який починається в роті та горлі. Найпоширенішим симптомом раку порожнини рота є виразка, яка не загоюється.

Деякі люди з раком порожнини рота також можуть відчувати збільшення лімфатичних вузлів, утруднене ковтання, біль у щелепі або шиї, захриплість, незрозумілу втрату ваги, хронічний біль у горлі або кашель. Є багато причин раку ротової порожнини, включаючи куріння тютюнових виробів і вживання алкоголю.

Способи діагностики горбків на задній частині язика

Горбок на задній частині язика не завжди викликає занепокоєння. Це може бути не що інше, як доброякісне новоутворення, яке зникне саме по собі, або це може бути щось більш серйозне, наприклад рак порожнини рота.

Щоб розібратися в цьому, вам слід звернутися до свого стоматолога, щоб він оглянув шишку. Обстеження у вашого стоматолога може включати рентгенівський знімок порожнини рота, щоб виключити рак ротової порожнини, і дослідження внутрішньої частини рота під мікроскопом на наявність ознак раку порожнини рота.

Висновок

Горбки на задній частині язика зазвичай нешкідливі, але вони можуть свідчити про серйозні проблеми зі здоров’ям. Горбки викликані надмірним розростанням клітин, які вистилають поверхню язика.

Існує багато можливих причин появи горбків на задній частині язика, зокрема:

  • Погана гігієна порожнини рота
  • Генетичні фактори
  • Вірусна інфекція
  • Променева терапія області голови та шиї
  • Лікування раку (наприклад, хіміотерапія)
  • Наявність маленького ротового або горлового проходу

Не ігноруйте ці шишки, якщо вони погіршаться. Негайно зверніться до лікаря.

От admin