Тривога є найпоширенішою причиною того, що серцебиття відчувається частіше, ніж зазвичай.
Стрибковий пульс – це стан, за якого серце людини б’ється швидше або сильніше, ніж зазвичай.
Частий пульс іноді неправильно сприймають як ознаку серцевої проблеми. Епізоди тривоги або паніки, з іншого боку, є частою причиною кількох випадків і з часом зникають.
Кожного разу, коли люди відчувають пульс на шиї чи зап’ясті, вони можуть виявити, що серцебиття в грудях прискорюється. Вони також можуть виявити нерегулярне серцебиття або прискорене серцебиття.
Причини та симптоми прискореного пульсу обговорюються в цій статті. Ми також говоримо про те, як ви можете лікувати його або запобігти його виникненню.
Причини обмеження пульсу
Стрибкий пульс спричинений різними захворюваннями. Людям необхідно звернутися до лікаря, якщо їх нездужання не зникають самі по собі.
Нижче наведено кілька найпоширеніших захворювань, пов’язаних зі зміною частоти пульсу:
Тривога або панічна атака
Тривога може змусити ваше серце битися швидше та сильніше. Щоразу, коли страх або занепокоєння людини зникає, її серцебиття повертається до нормального.
Панічна атака може виникнути у випадках гострої тривоги. Епізоди паніки зазвичай починаються раптово і тривають лише кілька хвилин. У деяких ситуаціях вони можуть виглядати як серцеві напади, що може викликати додаткову тривогу.
хвороба
Коли у людини лихоманка, вона може помітити, що її серце б’ється швидше або сильніше.
Коли тіло природним чином намагається боротися з інфекцією, воно нагрівається, створюючи більше навантаження на серце. Це також може статися, коли хтось перенапружується або проводить занадто багато часу в жаркому середовищі.
Коли ви погано почуваєтесь або маєте лихоманку, ви стаєте ще більш чутливими до коливань частоти серцевих скорочень і з більшою ймовірністю розпізнаєте зміни в серцебитті.
зневоднення
Зневоднення може порушити електролітний баланс організму. Щоб компенсувати цей дисбаланс, серцебиття людини може почати працювати швидше.
Люди, які займаються інтенсивними фізичними вправами, страждають від теплового виснаження або мають метаболічні відхилення, які ставлять під загрозу їхню здатність поглинати електроліти, частіше мають прискорений пульс, пов’язаний із зневодненням.
Погано збалансовані гормони
Гормони є хімічними передавачами, які переносять інформацію по всьому тілу. На серцебиття можуть впливати гормональні коливання.
Гормональні порушення часто викликані захворюваннями щитовидної залози, такими як гіпертиреоз, коли організм виробляє занадто багато гормонів щитовидної залози.
Проблеми зі щитовидною залозою можуть спричинити прискорене серцебиття та інші ознаки, такі як втома або раптова зміна ваги.
Збої в електричній системі серця
Електричні сигнали використовуються серцем, щоб визначити, коли воно має качати, а коли – розслаблятися.
Несправність електричної системи серця може призвести до того, що будь-яка з чотирьох камер органу може працювати нерівномірно або битися занадто швидко й агресивно. Це може викликати відчуття прискореного серцебиття.
Пароксизмальна суправентрикулярна тахікардія є одним з найбільш типових ознак електричної проблеми (SVT). Це часто виникає після фізичних навантажень або стресу і не означає, що людина страждає від серйозних проблем зі здоров’ям.
Хвороба серця
Сильне, прискорене серцебиття може бути симптомом серцевого захворювання.
Люди з серцево-судинними факторами ризику, такими як діабет, більш схильні до розвитку серцевих захворювань.
Деякі з причин можуть бути ожирінням, курінням сигарет і наявністю серцевих захворювань у родині.
Серцю доводиться працювати інтенсивніше, щоб циркулювати кров по всьому тілу, коли артерії перевантажені. Це спричиняє пошкодження серця та може спричинити біль у грудях. Деякі люди також можуть помітити прискорене серцебиття в результаті цього.
Проблеми з серцевим клапаном
Серцеві клапани не закриваються ефективно при аортальній недостатності, яка також відома як аортальна регургітація. Це вказує на те, що серце не в змозі перекачувати більше крові так ефективно, як мало б.
Захворювання серця та інші медичні проблеми, такі як бактеріальна інфекція, можуть вплинути на серце та створити проблеми з клапанами.
Недостатність аорти може призвести до
- Ступаючий пульс
- Дискомфорт в області грудей
- Слабкість
- Набряк
- Втома
Які симптоми?
Під час нападу прискореного пульсу людина може відчувати такі симптоми:
- Різке підвищення частоти пульсу, створюється враження, що серце прискорюється.
- Відчуття, ніби твоє серце шалено калатає
- Тривога, пов’язана з серцем
- Серцебиття або швидке або повільне серцебиття
- Запаморочення або запаморочення також можуть виникати у деяких людей. Тривога часто є причиною цих симптомів.
Занепокоєння може підвищити частоту серцевих скорочень людини та посилити відчуття скутості. Люди можуть ще більше хвилюватися, коли їхній пульс змінюється. Для того, щоб порушити шаблон, може знадобитися знайти методи контролю тривоги, такі як глибоке дихання або медитація.
Чи потрібно мені звертатися до лікаря через прискорений пульс?
Більшість обмежувальних імпульсів тривають лише кілька секунд і не є шкідливими. Якщо у вас у минулому були проблеми з серцем, такі як серцево-судинні захворювання, і прискорений пульс, вам слід негайно звернутися до лікаря.
Якщо у вас прискорений пульс із будь-яким із наведених нижче симптомів, негайно зверніться за невідкладною медичною допомогою, оскільки це може свідчити про серйозне захворювання, наприклад серцевий напад:
- Запаморочення
- Спантеличеність
- Ненормальне потовиділення
- запаморочення
- Труднощі дихання
- непритомність
- Скутість, напруга або біль у шиї, щелепі, руках, грудях або спині та плечах.
Виявлення та лікування симптомів
Зберігайте записи про те, коли у вас прискорюється пульс і що ви в цей час робите. Зверніть також увагу на медичну документацію вашої родини. Ця інформація допоможе вашому лікарю діагностувати будь-які основні захворювання, які можуть бути причиною ваших симптомів.
Ваш лікар разом з вами ознайомиться з вашою медичною історією, щоб з’ясувати, чи є у вас або вашої родини захворювання серця, захворювання щитовидної залози або тривога та стрес. Збільшення щитовидної залози, що є ознакою гіпертиреозу, також буде перевірено вашим лікарем.
Якщо ваш загальний стан здоров’я вважається в хорошому стані, ваш лікар може просто запропонувати стратегії, щоб зменшити вашу сприйнятливість до аномальних тригерів серцебиття, таких як стрес або надлишок кофеїну.
Висновок
Обмежувальний пульс зазвичай лише тимчасовий і зникає сам по собі. Часто виною тому занепокоєння.
Якщо у людини прискорене серцебиття регулярно, йому слід поговорити зі своїм лікарем про причини та тригери.
Розлади серця зазвичай піддаються лікуванню, і коли люди виявляють їх досить рано, лікування може бути набагато ефективнішим. Будь-які зміни частоти серцевих скорочень, які тривають або викликають занепокоєння, слід обговорити з лікарем.