Дискомфорт у стегнах і скутість є загальними симптомами остеоартриту, які можуть тривати протягом дня та ночі.
Біль у тазостегновому суглобі може не давати вам спати вночі або заважати заснути.
Біль може бути спровокований чимось іншим, ніж положення під час сну. Наприклад, коли ви мало рухаєтеся під час сну, ваші суглоби розширюються, викликаючи напругу та біль.
Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше про те, що може бути причиною нічного болю в стегнах, а також про те, як його лікувати та отримати якісний сон.
Чому болять стегна вночі
Поза сну
Якщо щоночі ви прокидаєтеся від дискомфорту в стегнах, виною тому спосіб відпочинку або матрац, на якому ви відпочиваєте. Точки тиску можуть бути викликані занадто м’яким або занадто жорстким матрацом, що призводить до болю в стегні.
Біль також може виникати через неправильну позу під час сну.
Подумайте про те, щоб спати на спині або, якщо ви спите на боці, спати лише на боці, який не болить, і тримайте стегна на одній лінії з подушкою між колінами. Наколінники доступні в різних розмірах і стилях.
Синдром великого вертлюга (GTPS)
Сідничні м’язи — це м’язи, які оточують сідниці. Через брак сили сідничного м’яза передня частина стегна може спробувати компенсувати це, щоб стабілізувати та підтримати решту суглоба.
Це стискає сухожилля, які з’єднують сідничні м’язи зі стегном і тазом, що призводить до посилення вертельного больового синдрому (GTPS).
GTPS впливає на сухожилля та заповнені рідиною мішки, які оточують великий вертлюг, помітну кісткову частину стегна. Будь-яке пошкодження сухожиль або мішків може призвести до дискомфорту та болю в стегнах, особливо вночі.
Бурсит
Маленькі мішечки, наповнені рідиною, оточують тазостегнову кістку, а також інші суглоби, дозволяючи суглобу вільно рухатися. До цих мішків відносяться бурси.
Кожного разу, коли ці мішки запалюються, стан відомий як бурсит.
Нижче наведено приклади можливих симптомів:
- Зовнішній біль у стегні та верхній частині стегна
- Сильний біль, який змушує вас кричати при дотику, потім перетворюється на біль.
- Коли ви встаєте після тривалого періоду сидіння, ви можете відчувати дискомфорт, який може посилюватися, якщо ви йдете на прогулянку, піднімаєтеся кількома сходами або довго сидите навпочіпки.
- Щоразу, коли ви лягаєте або відпочиваєте на пошкодженому стегні, дискомфорт стає інтенсивним вночі.
- Хворі на бурсит не відчувають дискомфорту, коли стоять.
Тендинопатія
Тендинопатія — це термін, який використовується для опису будь-якого стану, що впливає на сухожилля. Сідничні м’язи з’єднані зі стегном і тазом через сухожилля стегна. Вони функціонують разом, щоб стабілізувати таз і сприяти рухливості стегон під час повсякденних дій, таких як ходьба та підйом по сходах.
Через стиснення або стрес сухожилля стегна можуть запалитися або зруйнуватися, якщо їм не дати достатньо часу для загоєння. Це може призвести до нічного болю в стегнах.
Тендиніт і біль у стегні також можуть бути спричинені сидінням зі схрещеними ногами або стоянням з усією вагою на одному стегні.
остеоартроз
Іншою типовою причиною болю в стегнах вночі є артроз тазостегнового суглоба. Остеоартрит викликається пошкодженням хрящової тканини, що оточує кінці кісток, коли люди старіють.
Стегнові кістки дряпаються одна об одну, коли хрящ зникає, викликаючи запалення, набряк і біль.
Остеоартроз кульшового суглоба може викликати скутість і біль, що робить повсякденні справи важкими та незручними. Біль у стегні може іррадіювати в сідницю або вниз по нозі, ускладнюючи рухи та ускладнюючи сон.
Фактори, пов’язані з фізичною активністю
Фізично важкі вправи, такі як футбол, біг або танці, пов’язані з вищим ризиком болю в стегнах. Це може бути викликано бурситом, тендинопатією або пошкодженням клубово-гомілкової смуги, смуги тканини, яка з’єднує таз і гомілкову кістку.
Невелика зміна частоти активності також може бути фактором, що сприяє травмі стегна або дискомфорту.
Вагітність

Вагітність створює додаткове навантаження на хребет і стегна, особливо в третьому триместрі.
Протягом дня носіть зручне взуття та робіть перерви на розтяжку, якщо ви сидите довше. Це може допомогти вам уникнути таких захворювань, як радикуліт, який може спричинити перенесений біль.
Вночі дотримуйтесь рекомендацій щодо сну на боці, які були зроблені раніше.
Ви також можете згорнути простирадла та покласти їх за спину, дозволяючи вам спертися на них, залишаючись на боці. Якщо хочете, замість ковдри можна використовувати подушку. Це може забезпечити пряму підтримку під час сну.
Догляд за болем у тазостегновому суглобі протягом ночі
Біль у тазостегновому суглобі можна лікувати за допомогою ряду методів лікування болю.
Полегшення одразу
Якщо біль у стегнах не дає вам спати, спробуйте наступне, щоб знову заснути:
- Спати в іншій позі. Експериментуйте з різними позами, щоб знайти ту, яка полегшить найбільший дискомфорт.
- Нижче стегон можна розташувати клиноподібні подушки для забезпечення набивки. Якщо у вас немає клиноподібної подушки, її можна зробити, склавши подушку або ковдру.
- Щоб зменшити навантаження на стегна, спати з подушкою між колінами.
- Підкладіть одну або кілька подушок під коліна. Це може допомогти при синдромі сіднично-грушоподібного м’яза.
Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), такі як ібупрофен (Advil, Motrin IB) і напроксен (Aleve), доступні без рецепта (OTC).
Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, щоб визначити, які НПЗЗ найкраще підходять вам і як часто їх слід приймати.
Місцеві НПЗП, такі як диклофенак гель, також можуть бути призначені лікарем (Соларазе, Вольтарен).
Біль також можна полегшити за допомогою льоду або тепла. Проконсультуйтеся з лікарем, щоб визначити, який варіант вам найбільше підходить.
Вправи з низьким навантаженням
Заняття з невеликим навантаженням, такі як плавання, вправи у воді або ходьба, можуть допомогти вам краще спати та мінімізувати біль. Тай-чи або йога також є хорошими варіантами.
Протягом дня також слід уникати тривалого сидіння.
Розтягування
Ви можете розтягнути стегна на додаток до тренувань із невеликим навантаженням протягом дня. Якщо біль не дає вам спати, ви можете потягнутися вдень або вночі.
- Якщо вам потрібно втримати рівновагу, встаньте і візьміться за щось.
- Дотягніться до пальців ніг, схрестивши ноги.
- Зробіть паузу на 20-30 секунд
- Повторіть, схрестивши ноги в протилежному напрямку.
Підсумок
Важливо співпрацювати з лікарем, щоб скласти план лікування, тому що поганий сон може погіршити ваш дискомфорт.
Декілька змін у способі життя, як-от легкі фізичні вправи та покращення режиму сну, можуть суттєво допомогти зменшити безсонні ночі.
Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, щоб визначити найкраще лікування проблеми, яка спричиняє дискомфорт у стегнах.