Створення шкірного сала або натурального шкірного жиру є однією з основних причин запаху.
Ви коли-небудь усвідомлювали, що запах вашого загоєного пірсингу часом може бути жахливим? Пахне гнилою їжею та смердючими ногами, і цього достатньо, щоб ваші домашні тварини втекли (або просто хотіли очистити вас!). Вушний фанк, вушний сир, пронизливий фанк і сморід від вух — ось деякі з термінів, які використовуються для його опису.
Гарні сережки – це добре, але чому у вухах пахне гнилим сиром? Здається, що засмічення спричинене поєднанням клітин шкіри та натуральних масел. Жахливо, правда?
Отже, що саме є причиною цього запаху?
Накопичення шкірного сала
Отже, що спричиняє цей запах, такий жахливий, що ніякі духи не можуть його замаскувати? У рамках свого природного функціонування ваше тіло виділяє матеріал, відомий як шкірне сало. Сальні залози в шкірі виробляють шкірне сало. Це масляниста рідина, яка має змащувати та зволожувати вашу шкіру.
Коли ви поєднуєте шкірне сало з мертвими клітинами шкіри та мікробами, ви отримуєте досить сильно пахнуть пірсинги! Він пахне смердючим сиром і є напівтвердим. Цей сильний розряд можна навіть стерти з пробки, якщо це гірше.
інфекції
Другою причиною неприємного запаху є бактерії, пов’язані з потенційною інфекцією, тому що пірсинг – це рани, вони вразливі до інфекції. Такі бактерії, як правило, є видами Streptococcus або Staphylococcus. Якщо неприємний запах супроводжується виділеннями з місця пірсингу, можливо, ви маєте справу з цією проблемою.
Травми
Інфіковані рани можуть мати неприємний запах. Швидше за все, ви не помітите поріз, подряпину або прищ за вухом, поки воно не інфікується. Антибіотики, швидше за все, потрібні, якщо є набряк, дискомфорт або виділення. Якщо травма легка, очистіть її водою з милом і нанесіть потрійну мазь з антибіотиком. Якщо симптоми не зникають через 1-2 дні, зверніться до лікаря.
Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо у вас гарячка, ви відчуваєте сильний біль або ваша травма сильно почервоніла.
Як позбутися цього запаху?
Переконайтеся, що ваш пірсинг чистий
Регулярне миття пірсингу з милом і гарячою водою допоможе уникнути цих дратівливих накопичень і зберегти блиск пірсингу.
Якщо у вас є пірсинг вуха, який пахне, ви можете промити його теплою проточною водою з антибактеріальним розчином.
Обережно обирайте ювелірні вироби
Деякі аксесуари для проколу вух, наприклад шпильки, можуть захоплювати мертві клітини всередині пірсингу та спровокувати вушну інфекцію. Немає місця для рухливості, тому бактерії залишаються надовго.
Вибирайте каблучки, які легко рухаються, дозволяючи вашій шкірі дихати.
Також тримайтеся подалі від металів, які можуть викликати алергічні реакції.
Такі метали, як нікель, у багатьох людей викликають алергічні реакції. Це може подразнити шкіру навколо пірсингу та призвести до інфікування.
Уникайте надмірного чищення вух
Більшість людей докладають великих зусиль, щоб уберегти свій пірсинг від бактерій, ушкоджуючи при цьому ніжну шкіру на мочках вух. Потужні антибактеріальні агенти містять токсичні речовини, які можуть подразнювати та дратувати і без того чутливу шкіру. Щоб підтримувати пірсинг у чистоті, просто використовуйте звичайне мило та теплу воду.
Ви також повинні подбати про свій пірсинг на додаток до всіх вищезазначених запобіжних заходів. Після очищення пірсингу зробіть ненадовгу перерву в носінні сережок, щоб дати шкірі подихати. Крім того, якщо ви носите штучні прикраси, не забудьте зняти сережки перед сном, щоб уникнути неприємного запаху. Ризики зараження також будуть знижені.
Робота з інфікованим пірсингом

Перший підхід до запобігання зараженню — проколювати вуха у фахівця, а не вдома.
Для пірсингу не мочки вуха краще використовувати голки, ніж пістолети для пірсингу. Обидві техніки пірсингу вимагають однакового рівня чистоти, а заходи по догляду однакові.
Дуже важливо належним чином дотримуватися вказівок пірсингу після догляду. Чистіть вуха двічі на день стерильною сольовою водою або ополіскувачем для пірсингу.
Припиніть грати з сережкою або активно поводитися з нею. Переодягаючись, стежте, щоб він не застряг у вашому одязі.
Щоб запобігти роздавленню вуха під час загоєння, можливо, вам доведеться спати на боці.
Інфекції наявного пірсингу
Інфекції наявного пірсингу мають ті ж ознаки, що й інфекції свіжого.
Ви повинні промити сережку та обидві сторони вуха сольовим розчином і взяти їх чистими руками, щоб лікувати інфекцію в старому пірсингу.
Якщо інфекція якимось чином не загоюється, погіршується або підвищується температура, слід розглянути питання про медичну допомогу.
Людям, які зазвичай мають ознаки або симптоми захворювання, слід рекомендувати купувати тільки гіпоалергенні прикраси, оскільки вони можуть реагувати на сережки.
Коли потрібно знімати пірсинг?
Бажано не знімати сережку з нового пірсингу, якщо вона інфікована. Якщо видалити пірсинг, інфекція може потрапити в шкіру. Тому краще не виймати сережку з інфікованого вуха, якщо лікар або експерт з пірсингу не порадить інше.
Ви можете надійно зняти сережку після загоєння рани, що зазвичай займає від 2 до 3 місяців для пірсингу мочки вуха та довше для пірсингу хряща.
Що болючіше: татуювання чи пірсинг?
Нанесення татуювання є більш тривалим, ледь помітним болем, ніж пірсинг. Під час пірсингу голка проникає в шкіру глибше, і лише на частку секунди, якщо робити це правильно.
З іншого боку, татуювання можна носити кілька годин. Рівень болю залежить від того, на яку частину тіла спрямовано ураження.
Через чутливу тканину пірсинг мочки вуха, ймовірно, найменш нестерпний, тоді як пірсинг геніталій – найважчий. Частини тіла з найбільшою кількістю жиру, такі як стегна, найменше заважають татуюванню. Неймовірно болісний біль може відчуватися в більш кісткових частинах тіла, наприклад, ребрах.
Висновок
Людям потрібно проколювати вуха у кваліфікованого пірсера, який дотримується належних санітарних норм. Вони також повинні суворо дотримуватися післяопераційних інструкцій, поки рана не відновиться.
Більшість інфікованих проколів вух цілком можна вилікувати вдома, і вони заживуть протягом кількох днів, тоді як у деяких випадках можуть знадобитися антибіотики. Якщо ознаки не зникають, хвороба поширюється або з’являються нові симптоми, слід звернутися до лікаря.