Якщо ви коли-небудь кусали хрусткі чіпси або жувальний стейк і відчували, як ваші зуби зміщуються в роті, ви відчували так звану гіперчутливість дентина. Це може бути боляче, але це не обов’язково!

Ваша зубна емаль може стати більш сприйнятливою до зношування та мікротріщин. Коли ви переживаєте гіперчутливість дентинуви можете відчувати біль, коли жуєте певну їжу, як-от яблука чи горіхи, чи чистите зуби зубною щіткою.

Багато людей також відчувають біль від холодної або гарячої їжі/напоїв і тиску від чищення зубів чи використання зубної нитки. Це проблема, яка вражає приблизно 5% населення: зуби, які хитаються.

Деякі зуби від природи більш рухливі, ніж інші, і з віком ці зуби можуть почати розхитуватися. Ви також можете відчувати ослаблення, якщо у вас рецесія ясен або пародонтоз.

Крім того, деякі види лікування, наприклад брекети, можуть розхитувати зуби.

Чому мої зуби хитаються?

Гіперчутливість дентину спричинена пошкодженням періодонтальної зв’язки (ПЗЗ) навколо зуба. Це пошкодження може зробити зуб вразливим до бактеріальної інфекції та викликати запалення.

Захворювання ясен

Захворювання ясен зазвичай вражає ясна навколо зубів і викликає ряд симптомів, зокрема:

  • Червоні, набряклі або кровоточиві ясна
  • Біль під час їжі або чищення зубів
  • Хронічний неприємний запах з рота
  • Розхитані зуби

Лікування у вашого стоматолога може допомогти запобігти загостренню захворювання ясен і спричиненню більш серйозних проблем.

Однак якщо ви не можете відвідувати свого стоматолога досить часто або не маєте стоматологічної страховки, найкращий спосіб вирішити цю проблему — виконати кілька простих кроків.

Перший крок — регулярно чистити щіткою та зубною ниткою, принаймні двічі на день! Це допоможе видалити наліт і накопичення на зубах. Обов’язково використовуйте антимікробну зубну пасту, оскільки бактерії харчуються цукрами.

Коли вони їдять цукор, вони створюють кислоти, які розчиняють зубну емаль і призводять до карієсу. Нещодавнє дослідження показало, що антимікробна зубна паста зменшила кровоточивість ясен, спричинену нальотом, більш ніж на 70%.

Другий крок — обов’язково відвідуйте свого стоматолога принаймні раз на рік для професійного чищення. Ваш стоматолог огляне ваші зуби на наявність будь-яких ознак карієсу чи інших проблем, а також перевірить наявність ознак захворювання ясен, таких як почервоніння або набряк ясен або кровоточивість ясен під час чищення чи використання зубної нитки.

Поранення ротової порожнини

Внутрішній шар ваших зубів — це зубна пульпа, яка містить нерви та кровоносні судини. Він відокремлений від зовнішнього шару дентину тонким середнім шаром, який називається дентинними трубочками.

Раптова серйозна травма може порушити ці канальці, спричинивши їх розрив і кровотечу. Коли це трапляється, ваш зуб може хитатися або хитатися.

Якщо у вас є травма в ротовій порожнині, яка викликає відчуття, що ваші зуби хитаються, вам слід негайно звернутися до стоматолога. Стоматолог огляне ваш зуб і визначить, яке лікування необхідно.

Скреготіння зубами

Скрегіт зубами або бруксизм можуть викликати відчуття розхитування зубів.

Це пояснюється тим, що зуби утримуються зв’язками, які прикріплюють їх до кістки. Скрегіт зубами може розірвати ці зв’язки, в результаті чого зуби стають більш рухливими.

Це поширена проблема багатьох людей, які стискають зуби або скриплять ними під час сну. Якщо ви вважаєте, що у вас може бути ця проблема, найкраще, що ви можете зробити, це звернутися до свого стоматолога.

остеопороз

Остеопороз характеризується слабкими, пористими кістками, які вражають хребет, стегно та зап’ястя. Це може бути як основним захворюванням, так і результатом інших станів або захворювань.

Найпоширенішими причинами є низьке споживання кальцію та дефіцит вітаміну D.

Коли остеопороз призводить до того, що кістки людини стають слабкими та пористими, вони можуть втратити 10% початкової щільності кісток. Це означає, що кістки стають настільки крихкими, що можуть ламатися навіть при незначному падінні чи ударі, що може призвести до того, що вони розпадуться на частини та стануть непоправними.

Коли кістка ламається, її неможливо відновити. Крім того, що це надзвичайно боляче та небезпечно, це також створює ризик подальших травм, оскільки зламані кістки, швидше за все, зламаються знову.

Через остеопороз ваші зуби можуть розхитуватися в лунках. Це пов’язано з тим, що багато ваших зубів уже були ослаблені остеопорозом, доки вони перестали займати належне положення.

Оскільки кістка вашої щелепи стає настільки слабкою, що вона більше не може належним чином підтримувати зуби в своїх гніздах, тому ваші зуби можуть почати розхитуватися.

Певні ліки

Якщо ви приймаєте певні ліки, ви можете помітити, що ваші зуби здаються більш розхитаними, ніж зазвичай. Це побічний ефект ваших ліків, і його можна лікувати за допомогою деяких простих коригувань вашого розпорядку дня.

Багато різних ліків можуть викликати це відчуття. Деякі з найпоширеніших включають:

  • Антидепресанти
  • Антигістамінні засоби
  • Ліки від артеріального тиску
  • Ліки проти тривоги

Повідомте свого лікаря, якщо ви відчуваєте цей симптом, і він зможе порекомендувати вам найкращий курс дій.

Вагітність

Вагітність іноді може призвести до того, що ваші зуби розхитуються. Для цього є кілька різних причин, найпоширеніша з яких полягає в тому, що гормон релаксин полегшує розслаблення зв’язок у роті.

Релаксин також відповідає за розхитаність і нестабільність ваших суглобів під час вагітності, тому має сенс, що ви також відчуєте його у роті!

Окрім розхитування зубів, релаксин може спричинити проблеми з прикусом і навіть розпушити ясна. Якщо ви помітили набряк або біль у яснах, негайно зверніться до стоматолога, поки проблема не погіршилася.

Коли варто звернутися до стоматолога, якщо зуби хитаються?

Важливо звернутися до стоматолога у разі хитання зубів, якщо ви відчуваєте будь-яке з наступного:

  • Зуби, які хитаються або ніби їх можна вирвати
  • Ваші зуби, які були сколені або тріснуті
  • Зуби, чутливі до температури та/або тиску

Висновок

Розхитані зуби не до сміху. Відповідно до ADA, розхитування зубів може бути ознакою захворювання ясен або карієсу, що є серйозним і може призвести до додаткових проблем. Ви можете запобігти цьому, дотримуючись належної гігієни зубів і регулярно відвідуючи свого стоматолога.

От admin