Аааа, спати — це найкраще — якщо тільки вранці не прокинешся з сильним болем у ребрах. Ранковий біль у грудній клітці може заважати вам вставати. Коли ви робите перший крок, у вас так болять груди та ребра, що хочеться негайно заповзти назад у ліжко. Вам напевно цікаво, чому у мене болять ребра, коли я прокидаюся?
Іноді біль проходить через кілька годин. А в інших випадках ви відчуваєте сильний біль цілий день, що ускладнює вам продовження рутинної роботи.
Ні в якому разі не можна ігнорувати біль у ребрах. Ми розглянемо найпоширеніші причини болю в грудній клітці. Ми також обговоримо деякі можливі методи лікування болю в грудній клітці.
Цікаво, скільки ребер в тілі людини?
Чому болить грудна клітка вранці?
Біль у грудній клітці може бути страшним. Воно може бути різким, тупим або ниючим — може відчуватися в грудях, під грудьми або прямо над пупком.
Це може виникнути через незрозумілу травму ребер. Можливі причини можуть варіюватися від станів, які є головним чином неприємними, як-от смішний сон, до тих, що загрожують життю, як-от рак легенів.
Біль у ребрах також може бути результатом інтенсивних фізичних вправ або підняття важких речей. Іншою можливою причиною є костохондрит, який є запаленням хрящових суглобів, що з’єднують ребра з грудиною. Якщо ваші ребра болять через травму, але це сталося не з вашої вини, найкраще, що ви можете зробити, це найняти адвоката з питань травм.
Біль у ребрах також може бути викликана проблемами з кишечником.
Біль може тривати від кількох годин до цілої доби. Згодом біль вщухає, якщо немає нічого серйозного.
Однак, якщо ви протягом тривалого часу постійно відчуваєте біль у грудній клітці, необхідно звернутися до лікаря, який підтвердить діагноз.
Можливі причини болю в ребрах
Існує багато потенційних причин болю в грудній клітці. Анамнез і медичне обстеження можуть допомогти вам визначити точну причину болю в грудній клітці.
Поширені причини болю в грудній клітці включають:
Травма
Ребра виконують важливу функцію: вони захищають серце, легені та інші життєво важливі органи. Це також означає, що вони приймають основний тягар збитків, спричинених такими травмами, як нещасні випадки, фізичний напад, падіння, травми, пов’язані зі спортом, або навіть інтенсивний кашель. Поширені типи травм ребер включають:
- Синці
- Зламані ребра
- Перелом ребер
- Розтягнутий м’яз
Можливо, вам доведеться відвідати лікаря, який може призначити рентгенівське сканування, щоб перевірити, чи немає у вас травм на ребрах. МРТ та інші сканування також можуть допомогти виявити будь-які пошкодження тканин.
Костохондрит
Ви можете чи не чути про цей стан, але рестохондрит або синдром Трітце є поширеною причиною болю в грудній клітці. Область, де грудна кістка з’єднується з ребрами, називається реберно-грудним суглобом, може запалитися.
Біль у ребрах через костохондрит може бути від легкого до сильного. Симптоми болю включають чутливість і біль при дотику до області грудей. Це може бути результатом підйому важких предметів, фізичних вправ, удару по грудній клітці, кашлю та чхання.
Ваш лікар може призначити електрокардіограму, щоб виключити рестохондрит. Однак, якщо у вас діагностовано рестохондрит, вам може знадобитися кілька днів, щоб повністю одужати від нього.
Щоб зменшити біль, ви можете кілька разів на день робити вправи на розтяжку, приймати знеболюючі засоби або прикладати грілку до грудей.
Плеврит
Внутрішня оболонка грудної порожнини та зовнішня частина легенів можуть запалитися — стан називається плевритом. У нормальному стані накладки плавно ковзають одна по одній. Однак запалення змушує їх тертися, що призводить до сильного болю.
Ваш лікар може призначити деякі аналізи крові, щоб виключити плеврит. Зазвичай стан проходить самостійно приблизно через 2 тижні.
Рак легенів
Одним із головних симптомів раку легенів є нестримний біль у грудній клітці чи грудній клітці, який посилюється під час чхання чи кашлю. Рак легенів є одним із найбільш смертоносних видів раку та першою причиною смерті від раку.
Рак легенів зазвичай починається в одній ділянці та зазвичай поширюється на цілі легені, і саме це робить його небезпечним для життя станом. Іншими симптомами раку легенів, на які слід звернути увагу, є задишка, кров’яний кашель або хрипи.
фіброміалгія
Фіброміалгія — це хронічний біль, який вражає все тіло. За оцінками, від 2 до 4 відсотків людей страждають від цього захворювання, і найчастіше воно вражає жінок.
Ви можете відчути печіння, біль, пульсацію або колючі відчуття в грудях, якщо ви страждаєте від фіброміалгії. Якщо біль посилюється, вам навіть доведеться госпіталізувати.
Які поширені причини болю в ребрах?
Біль у ребрах зазвичай виникає в грудях, під грудьми або над пупком. Залежно від причини різні симптоми болю в ребрах включають:
- Утруднене дихання
- Біль при глибоких вдихах
- Синці
- Важко спати
- Біль при певних рухах
Біль може мати різні характеристики, включаючи:
- Гострий
- Раптовий
- Наполегливий
- Легка або важка
- Гострий
- Тупий
Як лікувати біль у ребрах в домашніх умовах?
Деякі причини болю в грудній клітці можна лікувати вдома наступними способами:
Знеболюючі — Біль у грудній клітці спричинений розтягуванням або запаленням м’язів, деякі безрецептурні знеболюючі засоби, такі як Motrin або Advil, можуть зменшити біль.
відпочинок- Відпочинок також може значною мірою зменшити біль. Утримайтеся від фізичних навантажень, щоб зменшити біль.
Коли звернутися до лікаря?
Терміновість, з якою вам потрібно звернутися за професійною медичною допомогою, залежить від різних факторів, таких як тривалість життя, симптоми та тяжкість болю. Запишіться на прийом до лікаря, якщо ви відчуваєте:
- Постійний біль
- Сильний біль у ребрах
- Біль, який посилюється, коли ви прокидаєтеся вранці
- Біль, що супроводжується втратою ваги або зниженням апетиту
- Висока температура
- Задишка
- Відкашлювання крові
- Утруднене ковтання
- Оніміння рук або ніг
Біль у грудній клітці може бути спричинений низкою причин, починаючи від незначних і закінчуючи серйозними захворюваннями в грудній клітці або поза нею. Діагностика лікаря може допомогти вам виявити основну причину болю. Тому запишіться на прийом до лікаря, якщо біль не проходить більше 3 днів.