За останнє століття робоча сила у Британії здійснила безпрецедентний перехід від фізичної праці до сидячої офісної роботи. Це поставило абсолютно новий набір проблем безпеки. Серед найвідоміших із них – загроза травми, викликаної повторним напруженням. Це термін, який використовується для опису довгострокової шкоди, спричиненої виконанням однієї і тієї ж дії знову і знову.
Що таке RSI?
Будь-який біль, який ми відчуваємо в м’язах, нервах і сухожиллях, зазвичай відносять до категорії повторюваних травм. Здебільшого вони відчуваються у верхній частині тіла, оскільки це руки, зап’ястки та плечі, які ми використовуємо для виконання більшості завдань.
Що викликає RSI?
Будь-який набір рухів, який створює навантаження на ту саму обмежену групу сухожиль і м’язів, може потенційно викликати RSI. Іноді це навіть відсутність руху: у вас може задерев’яніти шия, якщо тривалий час тримати голову під незручним кутом.
Вторинною причиною RSI є нездатність правильно розігрітися та виконувати делікатні завдання за низьких температур. Якщо ви, наприклад, сантехнік і працюєте взимку в будинках без центрального опалення, тоді ви в групі ризику – хоча й трохи інакше, ніж офісний працівник.
Які симптоми RSI?
Ви можете відчувати біль, біль, поколювання або слабкість в уражених частинах тіла. По-перше, ви можете пов’язати ці симптоми з певною дією, але якщо ви проігноруєте симптоми, ви можете почати відчувати їх постійно.
Як це діагностується?
Віднесіть свої симптоми до лікаря загальної практики, щоб він оглянув уражену ділянку. Вони можуть виключити ряд інших захворювань, включаючи тендиніт і синдром ротаторної манжети.
Як воно лікується?
Спосіб лікування RSI залежатиме від тяжкості захворювання. Якщо ви залишили травму погіршуватися, можливо, знадобиться більш серйозне втручання. Зазвичай призначають ліки у формі стероїдів, а також один або два цикли фізіотерапії. У крайньому випадку вам може знадобитися лягти під ніж. Це вимагатиме тривалого періоду відновлення, протягом якого ви не зможете виконувати завдання, яке призведе до вашого RSI.
Майже в кожному випадку запобігти RSI набагато легше, ніж вилікувати його. Це означає зробити перерву в діяльності, яка спричиняє травму, а також серйозно поставитися до своєї фізичної форми. Перегляньте свою поставу та ергономіку.
Ви не винні?
Відповідно до Закону про здоров’я та безпеку на роботі 1974 року ваш роботодавець зобов’язаний забезпечити вам безпечне робоче середовище, що означає, серед іншого, захистити вас від повторюваних навантажень. Якщо ви вважаєте, що ваш роботодавець або будь-хто інший знехтував цим обов’язком, можливо, варто було б вимагати компенсації через позов про спричинення тілесних ушкоджень.